Anasayfa / Güncel / SEÇER: “BİZLERİN GÖREVİ; ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ YOLDA

SEÇER: “BİZLERİN GÖREVİ; ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ YOLDA

Başkan Seçer, Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü kutlama programı kapsamında Mersin Valiliği tarafından düzenlenen çelenk sunma törenine katılarak, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Başkan Seçer, Bizlerin görevi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda bıkmadan, yorulmadan, şevkle, azimle devam etmek. Şu anda da bizlerin yaptığı bu” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü kutlama programıkapsamında Mersin Valiliği tarafından düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine katıldı. Başkan Seçer, Her birimizin görevi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda bıkmadan, yorulmadan, şevkle, azimle devam etmek” dedi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Başkan Seçer’inyanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, milletvekilleri, kent protokolü, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.Törende; Vali Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Gedik ile Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi.

Başkan Seçer, vatandaşları etkinliklere davet etti

Törenin ardından bir açıklama yapan Başkan Seçer, Cumhuriyet’in 98. kuruluş yıldönümü kutlamalarına çelenk merasimi ile başladıklarını ifade ederek, bir dizi etkinliklerin yapılacağını duyurdu. Başkan Seçer,Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 29 Ekim Cuma günü yapacağımız meşaleli yürüyüşten sonra Özgecan Aslan Meydanında gençlerimizi yakından ilgilendiren güzel bir konserimiz olacak. Yine bugün Tarsus’ta Cumhuriyet Meydanı’ndasaat 20.00’de yine gençlerimizin ilgi gösterdiği bir konser tertipledik. Bu vesileyle de çocuklarımızı, gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı bu etkinliklerimize davet ediyorumdedi.

Cumhuriyet, çağdaş bir yönetim anlayışı

Cumhuriyet’in 600 yıllık bir imparatorluğun küllerinden doğmuş bir yönetim anlayışı olduğunu dile getiren Seçer,şöyle devam etti:

“Cumhuriyet; bundan bir asır önce, savaş meydanlarında verilen bir mücadele sonucu, Türk halkının, Türk milletinin kanlarıyla sulanmış bu vatan topraklarında yeşermiş ve bugünlere kadar gelmiş bir yönetim anlayışı. Cumhuriyet, 600 yıllık imparatorluğun küllerinden doğmuş bir yönetim anlayışı. Çağdaş bir yönetim anlayışı ama bir başına Cumhuriyet kavramını yalnızlaştırırsanız Cumhuriyetin bir değeri kalmaz. Mutlaka bunu demokrasi ile taçlandırmanız lazım. Demokrasi ile taçlandırdığınız noktada Cumhuriyetin bir kıymeti, bir değeri olur. Demokrasi demek başta hukuk devleti anlayışı demek, demokrasi demek insan hakları demek, ifade özgürlüğü demek, adalet kavramının yaygın bir şekilde içselleştirilmesi demek. Bütün bu temel ilkeler çerçevesinde zenginleştirilmiş bir Cumhuriyetiniz varsa o zaman kıymete değerdir.

Görevimiz Atatürk’ün çizdiği yolda bıkmadan, yorulmadan, azimle devam etmek”

Türkiye’nin hala sorun alanları bulunduğuna dikkat çekenSeçer, Tabi ki bir asırlık Cumhuriyet deneyimi Türkiye’ye bu anlamda çok mesafe aldırdı ama şunu da açıkça ifade etmemiz gerekir ki, bu konuda Türkiye’nin hala sorun alanları var. Başta hukuk devleti anlayışı, diğer taraftan ifade özgürlüğü anlayışı. Umut ediyorum kısa süre sonra Türkiye’de bu noktada da önemli adımlar atılacak. Demokrasi; olgunlaşma açısından çok büyük zaman isteyen bir kavramdır. Türkiye bu anlamda da daha genç bir demokrasiye sahip bir ülke. Zaman içerisinde çok daha iyi noktalara geleceğimizi umut ediyorum. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında, Türkiye’de çağdaş normlara uygun bir anlayışla hem az önce söylediğim temel prensipler çerçevesinde hem toplumun refahı çerçevesinde hem eğitim çerçevesinde birçok evrensel normlara erişeceğimizi umut ediyorum. Zaten biz seçilmişlerin de görevi, bu anlayış içerisinde Cumhuriyetimize hizmet etmek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda bıkmadan, yorulmadan, şevkle, azimle devam etmek. Şu anda da bizlerin yaptığı bu. Halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Çok Okunan Haber

SEÇER, PARTİLİ GENÇLERİN KONUĞU OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla