Anasayfa / Güncel / RIDVAN TURAN:EMİRLER ORMAN KATLİAMINA DUR DİYELİM

RIDVAN TURAN:EMİRLER ORMAN KATLİAMINA DUR DİYELİM

HDP Mersin Milletvekili ve Tarım Komisyonu sözcüsü Dr. Rıdvan Turan, Mersin’in Emirler Köyü’ndeki ormanlık alanda yapılan ağaç kesimini meclis gündemine taşıdı.

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması için soru önergesi verdi.

Dr. Rıdvan Turan şunları söyledi:Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Emirler köyündeki ormanlık alanda son zamanlarda ağaç kesimi yapılmaktadır. Mersin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan ağaç kesiminin ormanı gençleştirme amacıyla yapıldığı ifade edilmiştir. Ancak kesim yapılan ormanlık alanda yapılan gözlemler sonucunda ağaçların kesilme nedenini gençleştirme çalışması olmadığı ortaya çıkmıştır. Emirler Köyü ormanlık alanında kesilen ağaçların genç olması ve kesilen ağaçların yerine yeni ağaç dikiminin yapılmaması bunun en önemli kanıtıdır.

Emirler Köyü, ormanlık alanında kesilen binlerce ağaçtan elde edilen binlerce ton odun üst üste yığılmıştır. Bu odunların kime satılacağı veya verileceği ve Emirler Köyü ormanlık alanda binlerce ağaç kesiminin hangi amaçla kesildiği bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Ayrıca halihazırda kesimine devam edilen ağaç katliamına ivedilikle son verilmelidir.

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan önergesinde şu sorulara yer verdi:

1) Emirler Köyü ormanlık alanda devam eden ağaç kesiminin nedeni nedir?
2) Emirler Köyü ormanlık alanda kaç tane ağaç kesilmiştir?
3) Emirler Köyü ormanlık alanda kesilen ağaçlardan kaç ton odun elde edilmiştir? Bu odunlar kimlere, ne kadar fiyata satılmıştır veya satılacaktır?

Çok Okunan Haber

MERSİN AKDENİZ’DE KORKUTAN YANGIN

Mersin’in Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesi 4738 sokakta bulunan bir işyerinde saat.16.35 sularında meydana gelen yangına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla