Anasayfa / Güncel / ÖZGÜR KOCAPINAR: GÜLTAK NE YAPMAK İSTİYOR…

ÖZGÜR KOCAPINAR: GÜLTAK NE YAPMAK İSTİYOR…

Her meclis oturumunda arkada otursa da her defasında söz alıp birkaç laf etmek istiyor. Bazen lafının nereye gideceğini kestirmede özürlü olsa da, lafını çevirmesini de geç te olsa anlıyor.

Allah var özür dileyebiliyor, hatasından da geri dönebiliyor. Bu da iyi bir meziyet!

Ya “inadım inat” deseydi ne olacaktı?

Mustafa Gültak AK Parti’nin Mersin Merkezde aldığı tek belediyesi.

Baştan aşağı bütün bürokrasi, bütün seçilmişler el birliği etti ve Akdeniz’i AK Partiden Gültak kazandı. HDP ve CHP’nin hatalı kodlaması sunucu Gültak’a adeta şans vurdu.

Birazda rahatlama olmuştu. AK Partiden de bir başkan olması çok yadırganmamıştı. Mustafa Gültak her ne kadar da seçimlerden önce Partililer tarafından hazmedilmese bile, onlarda Gültak’ı kabullenmişti.

Büyük umut bağlanan Gültak; 2 yıllık bir aradan sonra bakıldığında, elle tutulu gözle görülür bir varlık gösteremedi!

Devletin yatırımlarının arkasına geçerek poz vermesi de inandırıcı olmadı.

Kendisine ait olmayan hizmetlere sahip çıkma girişimleri tutmayınca önce biraz Büyükşehir’e saldırmaya başladı. Canlı yayınlarla tüm yerel TV’leri arkasına takarak sağa sola eleştiri yağdırarak kendini kurtaracağını sandı.

Ancak o da tutmadı!

Ne kaldı geriye. Sıfır elde sıfır. Gerçekten Gültak çok sorunu olan, en çok hizmete ihtiyaç duyulan Akdeniz’de ne yaptı?

2.Yıl değerlendirmesine çok iyi hazırlanması lazım.

Çarşı gezdim, mahallelerde vatandaşla sohbet ettim, esnafa vaatlerde bulundum, millet bahçesi, toplu konut, Çamlıbel, marina hepsi boş!

Kendi hizmet ve görev alanına giren hangi dişe dokunur işi yaptı.

Belediyede iş isteyenlerden kaçmak için kendini mahallelere attı, toplantılar yaptı, büyük vaatlerde bulundu…

Sonuç?

Her şey ortada.

Merkezi hükümetin desteği arkasında olmasına rağmen bir varlık gösteremedi. Kentsel dönüşüm ise zaten daha önce TOKİ tarafından düşünülmüş ve yapımına başlanan bir proje.

Çay, Çilek, Özgürlük mahalleleri dönüştü mü?

Herkes yine yerinde ve herkes yine kendi evinde.

TOKİ’nin yaptığı konutları parası olan gidip alacak. Bunun adı dönüşüm değil, kar bölüşümüdür, yeşil alanlarda yeni konut üretmektir.

Güzelim Ataş sahasını yeşil alan olarak koruyup, söz konusu mahalleleri yerinde dönüşümle değiştirecekleri yerde, beton alanlarını çoğalttılar.

Bu da ayrı bir tartışma konusu..

Yapılan bu TIOKİ icadında, sadece Çay mahallesinde konut sayısı artmış olacak. Hepsi bu kadar.

Eğer, yerinde dönüşümle vatandaşı mağdur etmeden iyi bir çalışma yapılsaydı, belki Çay, Çilek, Özgürlük mahalleleri yıkılıp yeniden daha modern ve iyi tasarlanmış bir Kentsel Dönüşüm olabilirdi.

Gültak, etrafında yağdanlık yapan “çakma, duayen gazeteci”leri el üstünde tutacağına, nasıl halka hizmet götürürüm, halkın sevgisini kazanırım, şehrin diğer dinamikleriyle birlikte hareket ederim ve Büyükşehir’in desteğini nasıl arkama alırımın hesabını yapmalıydı.

Kendi bilir! Biz Mersin sevdamızdan dolayı, yapılacak her türlü olumlu gelişmenin yanında oluruz.

Kimseye eyvallahımız da yok, beklentimiz de.

Sadece Mersin’i düşünüyoruz.

Bu arada dün yaşanan talihsiz helikopter kazasında yaşamını yitiren tüm şehitlerimize, Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla