Anasayfa / Güncel / OZAN VARAL: Onların ışığı yakılarak katledildikleri Madımak’tan ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam ediyor.

OZAN VARAL: Onların ışığı yakılarak katledildikleri Madımak’tan ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam ediyor.

Tam 27 yıl önce, ülkemizin aydınlık zihinlerini karanlıklarıyla yok edebileceklerini sanan dinci, yobaz katiller 35 canımızı bizden aldı. Onların ışığı yakılarak katledildikleri Madımak’tan ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam ediyor.

Bugün en temel insan haklarının savunucusu barolara karşı, halkın haber alma hürriyetinin odağı iletişim araçlarına karşı, çocuklarımızın aydın birer zihin olmasını sağlayacak eğitim kurumlarındaki ilerici müfredatlara karşı, bir anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmaya ve bu yolla toplumda demokrasi kültürünü yaymak isteyen bu ülkenin tüm muhalif zihinlerine karşı başlatılan baskı ve sindirme politikalarının karşısında 1993’te yakılan aydınlarımızın yolundan kopmadan ilerlemek dışında bir seçenek yoktur.

Bizler bu ülkede her fikrin özgürce dile getirilip tartışılabileceği günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek güzel günlere hiç bıkmadan tekrar ettiğimiz hak hukuk adalet şiarıyla, düşünce özgürlüğünün geliştirici gücüyle, her kesimden insanın eşit muamele gördüğü bir düzen inancıyla bakmaya ve CHP iktidarını yerelden genele halk için halkla siyaset temelinde kurmaya kararlıyız.

Sivas 93’te yaşananları asla unutmadık, çıkardığımız dersler daima aklımızda.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla