Anasayfa / Güncel / Mezitli’ye yeni bir Çocuk Gündüz Bakımevi Daha Yapılıyor

Mezitli’ye yeni bir Çocuk Gündüz Bakımevi Daha Yapılıyor

Mezitli Belediyesi’nin hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisi daha ekleniyor. 5 yıldır bölgenin en güzel eğitim kurumlarından birisi olan 170 öğrenci kapasiteli Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evinden sonra yine hayırseverler desteğiyle yapılacak Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evinin temeli 3 Eylül 2020 Perşembe günü atılacak.

İŞLETMESİ MEZİTLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK

Ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın eğitim alacağı anaokulu Akdeniz Mahallesi’nde yapılacak. Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi 120 öğrenci kapasiteli olacaktır.

Korona virüsü önlemleri kapsamında sınırlı katılımın sağlanacağı temel atma töreninde maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması zorunlu tutulacak. Özel hazırlanan tek katlı bir proje ile 15 kat imar hakkı kullanılmadan Mezitli’ye okul öncesi eğitim kurumu kazandırılacak. Tek katlı olan Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evinin işletmesi Mezitli Belediyesi tarafından yapılacak.

HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİYLE YENİ BİR EĞİTİM KURUMUNUN DAHA TEMELİNİ ATACAĞIZ

Mezitli’de hayırseverler tarafından yapılan eserlerin her geçen gün daha da çoğaldığını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Hayırseverlerimizin desteğiyle yeni bir eğitim kurumunun daha temelini atacağız. Göreve geldiğimizde önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı. Sağladığımız bu güven sonrası hayırsever vatandaşlarımız Mezitli’ye çok önemli eserler kazandırdılar. Bu güvenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

ONLARCA ÖĞRETMENİN VE İŞSİZ VATANDAŞIMIZ İŞ SAHİBİ OLACAK

Eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, “Kentimiz gelişiyor. Ama gelişmek sadece binalar yapmak, yolları yapmak değildir. Yeni yapılanma bölgesinde parklar, spor alanları ve ihtiyaçlarını karşılayacağı hizmetleri sunabilmektir. Bu nedenle ikinci çocuk gündüz bakımevini en hızlı gelişen Akdeniz mahallemize yapmayı uygun gördük. Çocuk gündüz bakımevimiz daha önce hayata geçirdiğimiz Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinden daha modern bir yapıda olacak. Bu aynı zamanda onlarca öğretmenin ve işsiz vatandaşımızın iş sahibi olması demektir”diye konuştu.

BÖLGENİN GELİŞMESİNE FAYDA SAĞLAYACAK

Mezitli Belediyesi tarafından çocuk gündüz bakımevi sayısının çoğalmasıyla birlikte bölgede bulunan özel okullarında fiyatlarını düşürmek zorunda kalacağını da ifade eden Başkan Tarhan, Daha çok çocuk gündüz bakımevi yapmayı hedefliyoruz. Çocuk gündüz bakımevlerimiz çok yönlü fayda sağlayacak. Fiyat regülasyonu sağlayacak, aydın çocuklar yetişecek. Farklı bölgelere yapacağımız çocuk gündüz bakımevini ilçe geneline ağ gibi öreceğiz. Bölgenin gelişmesine fayda sağlayacak. En önemlisi de okullarımızda Atatürk ilke ve devrimlerine inanan çocuklar yetişecek. Hayırseverimiz Enis Tüyeni ailesinin bu girişimlerinin tüm işadamlarına örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla