Anasayfa / Güncel / Mezitli’de nostalji sinema günleri başladı

Mezitli’de nostalji sinema günleri başladı

Kültürel değerlerimiz arasında vazgeçilmez bir yeri olan Mezitli Belediyesi Yazlık Sineması, koronavirüs tedbirleriyle birlikte kapılarını araladı. Mezitli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi katkılarıyla organize edilen Yazlık Sinema da bu sezonun ilk filmi ‘Neredesin Firuze’, sinemaseverlerle buluştu. Görevliler tarafından maskelerini alan Mezitlililer, sosyal mesafe kuralına uyarak nostaljik sinemanın tadını çıkarttı. Yazlık Sinemada, sinemaseverler, film izlerken patlamış mısır, gazoz ve dondurma yeme şansı da buldu.

BAŞKAN TARHAN’DAN DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Halise Özyamanoğlu’na doğum günü sürprizi yaptı. Yeni yaşı nedeniyle beyaz perdeye; ‘İyi ki doğdun Halise Hanım’ yazısı yansıtılması ile birlikte, film izlemek için Yazlık Sinemaya gelen vatandaşlarda alkışlarla Özyamanoğlu’nun doğum gününü kutladı. Yapılan sürpriz karşısında duygusal anlar yaşayan Özyamanoğlu, Başkan Tarhan’a teşekkürlerini iletirken, “Benim için unutulmaz bir andı. Çok duygulandım ve çok hoşuma gitti. Başkanımız Neşet Tarhan, her zaman olduğu gibi ince düşüncesiyle beni mutlu etti. Sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 SİNEMASINDAN BİRİSİ

Ünlü sanat eleştirmeni Atilla Dorsay Başkanlığındaki bir jüri tarafından değerlendirmede ‘Türkiye’nin en güzel 10 sinemasından birisi’ olarak gösterilen Yazlık Sinema, önümüzdeki 4 hafta boyunca ücretsiz olarak Mezitlililerinhizmetinde olacak. 7 Ağustos Cuma günü Edison, Tesla ve Westinghouse arasında yaşanan mücadelenin anlatıldığı ‘Elektrik Savaşları’ filmi yine ücretsiz olarak gösterilecek.

YAZLIK SİNEMADA AŞK FİLMLERİ HAFTASI

Başkan Tarhan’ın talimatıyla kırsal kesimde yaşayan üretici kadınların da film izlemek için geleceği Yazlık Sinema da önümüzdeki hafta ise iki yerli aşk filmi izleyici ile buluşacak. 12 Ağustos Çarşamba günü Mehmet Günsur ve BelçimBilgin’in başrollerini paylaştığı ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ ve 14 Ağustos Cuma günü Sarp Apak ve Özge Özpirinççi’nin rol aldığı Karışık Kasetgösterilecek.  

KORONAVİRÜS NEDENİYLE OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLER ALINDI

Dünyayı etkisi altına alan ve son dönemde artışa geçen Koronavirüs nedeniyle gerekli tedbirleri alarak kapıları açtıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Sinemamız artık Mersin’de bir klasik haline geldi. 6 yıldır vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Bu Koronavirüs günlerinde de vatandaşlarımızı bu büyük eğlenceden mahrum bırakmak istemedik. Maalesef içerisinde bulunduğumuz olağanüstü durumlar nedeniyle vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi adına, geç açmak durumunda kaldık. Sezonun önemli filmlerini vatandaşlarımıza izletirken, aynı zamanda özlenen bir nostaljiyi yaşatmış da olduğumuz Yazlık Sinemamıza vatandaşlarımızı koronavirüsü tedbirleri kapsamında maske ile alıyoruz” diye konuştu.

KIRSALDA YAŞAYAN KADINLARA DA FİLM İZLEME İMKANI

Kendisinin de fırsat bulduğu zamanlarda gelip burada film izlediğini ifade eden Başkan Tarhan, Eylül ayına kadar devam edeceğimiz Mezitli Belediyesi Yazlık Sinemada; yerli ve yabancı film gösterimlerinin ücretsiz olarak izleyici ile buluşacağını kaydetti. Bu tarz etkinliklerin sevgiyi çoğalttığını, halkın birbiriyle kaynaşarak dayanışma ruhunu arttırdığını ifade eden Başkan Tarhan, “Belediyeciliğin en önemli kurallarından bir tanesi, vatandaşların sosyalleşmesini sağlamaktır. İstiyorum ki, vatandaşlarımız her fırsatta bir araya gelsin, birlik olup, büyük bir aile olalım. Toplum olarak bir arada olmak beni oldukça mutlu ediyor. Bu yıl kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızı da film izlemek için Yazlık Sinemamıza getireceğiz. Hayata geçirdiğimiz yazlık sinema ise sosyal belediyeciliğin ve bütünleşmenin önemli bir örneğidir. Bu anlayış ile ilerleyeceğiz ve halkımızın kültürel gelişimlerine ve farklı kesimlerin kaynaşmasına katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla