Anasayfa / Güncel / Mezitli’de Normal günlerde eğitime virüslü dönemde sağlığa gönüllüler

Mezitli’de Normal günlerde eğitime virüslü dönemde sağlığa gönüllüler

Mezitli’de yaşayan vatandaşlar ‘Mezitli’de iyilik bulaşıcıdır’ olgusunu Covid-19 adı verilen yeni tip korona virüsüne karşı mücadelede de ortaya koydu. Normal dönemlerde hayata geçirdikleri sosyal etkinlikler ve eğitim kampanyaları ile dünyaya örnek olan Mezitli Belediyesi Gönüllüleri, virüs günlerinde de kolları sıvadı.

Viranşehir Gönüllü Evi sakinleri, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından ‘Sen de Gönüllü ol’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında maske dikimine başladı. Sokağa çıkma kısıtlanması nedeniyle boş kalan Viranşehir Gönüllü Evini mini bir atölyeye çeviren gönüllüler maske üretimine başladı. Mezitli Belediyesi’nin malzeme desteğiyle dikilen maskeler özel bir hastanede dezenfekte edilerek vatandaşlara Kriz Masası aracılığı ile ulaştırılacak.

Mezitli’de yaşayan herkesin büyük bir aile olduğunu ifade eden Mezitli Belediyesi Viranşehir Gönüllü Evi sorumlusu Leyla Ercan, “Sosyal medyada Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın evlerde maske dikilmesi yönündeki çağrıüzerine harekete geçtik. Önce sınırlı imkanlarla evde yapmaya başladım. Sonra daha fazla üretebilmek adına Mezitli Belediyesinden destek istedim. Bana kumaş ve dikiş makinası getirdiler. Biz de arkadaşlarımızla burada overlok dikimi yapıyoruz daha sonra destek olmak isteyen vatandaşlara ulaştırarak dikimi tamamlıyoruz. Daha sonra belediyemiz bunları toplayarak özel bir hastanede dezenfekte ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlıyor. Herkesin bu kampanyaya katılmasını bekliyoruz. Belediyemiz gereken desteği sağlıyor. Başkanımıza bu imkanı sağladığı için teşekkür ederiz. Böylesi özel bir süreçte bir işe yaradığımızı hissetmek en güzel duygu. Bu yüzden çok mutluyuz” dedi.

Kampanyayı duyar duymaz katılmak istediğini ifade eden gönüllü Hülya Akın da, “Salgın hastalık nedeniyle maske sıkıntısı yaşandığını görüyoruz. Biz de elimizden geldiği ölçüde belediyemize destek olarak maske üretimine katkı sağlamak istedik. Zaten makinadan kumaşa, ipliğe kadar bütün malzemeyi belediyemiz sağlıyor. Bize de elimizden geldiğince dikerek katkı sağlamak düşüyor. Burada çok güzel bir dayanışma ve aile ortamı var. İnsanlara faydamız dokunduğu için mutluyuz. Bu ortamı sağlayan Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Mezitli’de yaşayanların ‘Burası Mezitli’ şeklinde bir slogan üreterek farkını ortaya koyduğunun altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli halkının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu görünce insanlarımızın neden ‘Burası Mezitli’ dediğini daha iyi anlayabiliyoruz. Çünkü, burada iyilik bulaşıcıdır. Mezitli’de yaşayan iyi insanlar kocaman bir aile olmuşlardır. Bunu sadece kriz dönemlerinde değil, daha önceki zamanlarda da dünyaya göstermişlerdir. Sosyal medyadan duyurduğumuz mağdur vatandaşların ihtiyaçları birkaç saat içerisinde yerine getiriliyor, çocuklarımıza eğitim desteği sağlanıyor, belediyemizin çalışmalarına destek olunuyor. Mezitli’de yaşayan herkes kendisini bu ailenin bir parçası olarak görüyor ve kolları sıvıyor. Şimdi de virüse karşı mücadelede hemen çalışmaya başladılar. Böylesi bir kentte görev yapmaktan dolayı gururluyum. Bu kampanyamızın yayılarak daha geniş kitlelere ulaşması adına desteklerinizi bekliyorum. Tüm vatandaşlarımıza verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

Çok Okunan Haber

SEÇER, PARTİLİ GENÇLERİN KONUĞU OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla