Anasayfa / Güncel / MEZİTLİ’DE ‘HALKA YAPILAN HİZMETLERE ZARAR VERMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR’

MEZİTLİ’DE ‘HALKA YAPILAN HİZMETLERE ZARAR VERMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR’

Mezitli Belediyesinin, vatandaşlara hizmet için hayata geçirdiği projelere dadanan hırsızlar sınır tanımıyor. Daha önce Down Kafeden Zihinsel Engelli Çocuklar Vakfı adına konulan bağış kutusunu çalan hırsızlar, Mezitli’ye turizmi çekmek amacıyla yapılan Örgülü Sokaktaki güvenlik kameralarını çaldı. Mezitli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sokağın güvenliği için kameraların hemen yenilenmesinden kısa bir süre sonra bu kez imkânı olmayan çocukların ders çalıştığı Fitnat Gürsoy KafeKütüphaneye hırsızlar girdi. Gece Kafe Kütüphanenin kapanmasından sonra içeri giren hırsızlar diz üstü bilgisayarı ve bazı eşyaları çaldı.  

‘HALKA YAPILAN HİZMETLERE ZARAR VERMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR’

Yaşanan hırsızlık olaylarına tepki gösteren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitlililere yapılan hizmetlere bu denli büyük zararlar verilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Geçmiş yıllarda, parklara konulan çöp kovalarına kadar çalan, konulan figürlere zarar veren hırsızların, halka sunulan hizmetlere zarar vermeye devam ettiğinin altını çizen Başkan Tarhan, “Zihinsel engelli çocuklarımıza yapılan küçük bağışlara, Kafe Kütüphanemizde imkanı bulunmayan çocuklarımızın eğitim ekipmanlarına kadar göz diken hırsızlar, güvenlik kameralarını da çalacak kadar işi büyütmüşlerdir. Vatandaşlarımıza hizmet için yaptığımız projelere zarar vererek, eşyaları çalan bu kişiler asıl büyük zararı, bu yerleri kullanan vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, engelli çocuklarımıza vermişlerdir” dedi.

‘SALDIRILAR, HİZMET ÜRETME SEVDAMIZIN ÖNÜNE GEÇEMEYECEK’

Tüm Vandal saldırılara ve hırsızlıklara karşın hizmet üretmeye devam edeceklerine vurgu yapan Başkan Tarhan, Saldırılar, hizmet üretme sevdamızın önüne geçemeyecek. Çöp kovalarımızı çaldılar, hemen yerlerine daha yeni ve sağlamlarını yerleştirdik. Sahillere koyduğumuz duş ve tuvaletlerin tahrip edilmesine karşı hızlı bir biçimde hareket ederek yeniledik. Mezitli Deresine atılan bank ve masaları yenileriyle değiştirerek sabitledik. Çalınan güvenlik kameralarını yerlerine taktık. Çocuklarımızın eğitiminin engellenmesi için Kafe Kütüphanemizde hizmete devam ettik” diye konuştu.

‘YAPILAN SALDIRILARA HALKIMIZLA BİRLİKTE KARŞI KOYACAĞIZ’

Hizmetlere yapılan saldırılara karşı vatandaşların duyarlı olmasını da isteyen Başkan Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm proje ve hizmetlerimizde her zaman yanımızda olan ve bizleri destekleyen değerli Mezitlililerin, hizmetlere yapılan saldırıları da korumakta yanımızda olacağından hiç şüphemiz yok. Vatandaşlarımızdan tek talebimiz böylesi durumlarda karşılaşmaları halinde hemen güvenlik güçlerine ya da belediye görevlilerimize haber vermeleridir. Saldırılar karşısında elimizi güçlendirecek yegane destek yapılan hizmetlerin korunması için gösterilen dayanışmadır”

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla