Anasayfa / Güncel / Mezitli Harekete Geçti

Mezitli Harekete Geçti

16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Mezitli Belediyesi, Başkan Neşet Tarhan ve birim müdürlerinin pedallara basmasıyla harekete geçti. Korona virüsü tedbirler kapsamında sınırlı katılıma izin verilen etkinlikte, Başkan Tarhan, Mezitli’nin en uç noktasında başlayarak Davultepe bölgesine kadar bisiklet sürdü.

BİSİKLET KULLANIMINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Yol boyunca balık tutan, yürüyüş ve spor yapan vatandaşları selamlayan Başkan Tarhan, bisiklet kullanımının önemine dikkat çekti.

Belediye ekiplerinin yol boyu, bisiklet kullanan, spor yapan vatandaşlara su ve maske dağıttığı etkinlikte, sokak hayvanlarının da kafileye eşlik etmesi renkli görüntülerin yaşanmasına yol açtı.

Kafilenin Davultepe bölgesine ulaştığı noktada çay ikramı yapıldı.

‘ÖNCE BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZIN BİSİKLET KULLANIMINI İÇSELLEŞTİRMESİNİ İSTEDİK’

Geçtiğimiz yıl Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Türkiye’deki en başarılı uygulama yapan 10 belediye arasında yer aldıklarını hatırlatan Başkan Tarhan, “Bu sene etkinliklerimizi daha profesyonel bir biçimde hazırladık. Bugün müdür arkadaşlarımızla uzun bir bantta bisiklet ve yürüyüş gerçekleştirdik. Öncelikle belediyemizin çalışanlarından başlıyoruz. Önce belediyemiz çalışanlarının bunu kendilerine içselleştirmesi gerekir diye düşündük” dedi.

‘MEZİTLİMERSİN ARASI BİSİKLETLE GİDİLİP GELİNEBİLİR’

Bisiklete binmenin, spor yapmanın sağlık açısından son derece önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, İnsanlar daha çok hareket etsin, toplu taşımayı, özel arabayı daha az, bisikleti daha çok kullansınlar, asansör yerine merdivenden çıkmayı, bisiklet kullanamıyorsa yürümeyi tercih etsinler istiyoruz. Zaten hemen hemen tüm dünyada virüs salgını süreci bunun önemini daha iyi gösterdi. İnsanların daha sağlıklı çevrede olmaları, hareketli olmaları ve bundan sonra da artık her dönemde virüs olabileceği endişesiyle insanların yaşam tarzını değiştirmesi gerekiyor. Kısa mesafelere bisikletle gitmeyi yürümeyi öğrenmemiz gerekiyor. Örneğin Mezitli-Mersin arası 10 kilometrelik bir uzaklıkta. Çok rahatlıkla herkes bisikletle yolculuk yapabilir. Avrupa Hareketlilik Haftasında personellerimizle işe bisikletle gidip gelecekler. Zaten Mezitlililer duyarlı küçük çocuklarımızdan başlayarak yaş ne olursa olsun sağlığı elverişli olduğu sürece herkes bisiklet kullanıyor. Vatandaşlarımızın duyarlı olması için zaman gerekiyor. Yaşamımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

DOLU DOLU VE HAREKETLİ BİR MEZİTLİ HAFTASI

Vatandaşları, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere kontrollü şekilde katılmaya davet eden Başkan Tarhan, koronavirüse karşı tedbirli olmaya, maske ve mesafe kurallarına uymaya çağırdı.

Başkan Tarhan’ın gerçekleştirdiği bisiklet turu ile başlayan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında akşam 20.00’da Amfitiyatroda Latin sanatçı Gatto Gabriel konseri ve Gökay Daştan Dans Gösterisi gerçekleştirilecek.

Etkinliklerin 17 Eylül Salı günü programında ise Aratostesislerinde 4 gün sürecek olan 14 Yaş Tenis Turnuvası başlayacak. Akşam bölümünde ise saat 17.00’de Avrupa Hareketlilik haftası Farkındalık Turu, saat 18.00’de Mezitli Sanat Çarşısında vatandaşlarla birlikte zumba yapılacak.

18 Eylül Cuma günü saat 17.00′ de Liparis 2’nin kuzeyinde bulunan parkta yoga etkinliği var.

Etkinliklerin hafta sonu bölümünde ise 19 Eylül Cumartesi günü, 09.00’da Dünya Temizlik Günü kapsamında SoliPompeiopolis Parkı temizliği, 13.00’de Mezitli Belediyesi ve Rota Yelken Kulübü işbirliği ile Optimist ve Laser Yelken Yarışları, 13.30’da Plaj Futbolu ve Oyunları, 16.00’da Plaj Voleybolu Turnuvası gerçekleştirilecek.

20 Eylül Pazar günü 13.30’da Decathlon Plaj Futbolu ve Plaj Voleybolu Turnuvası Finali ile sporla dolu bir hafta sonu yaşanacak.

21 Eylül Pazartesi günü 09.00’da GİŞKAD, MezitliSoroptimist ve Nedim Tarhan koruluklarında Sıfır Karbondioksit İçin Jakaranda Koruluklarında Bakım ve Canlandırma Çalışmaları, 22 Eylül Salı günü ise 09.00’da Aratos Anıt Mezarında tarihi gezi etkinliği yapılacak.

Etkinliklerin akşam bölümünde ise 16.00’da Viranşehir sahilinde Otomobilsiz Kent Günü etkinlikleri, 20.00’de Amfitiyatro’da Labarba oyunu sahnelenecek.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla