Anasayfa / Güncel / Mezitli Belediyesi Boş Arsayı Spor Sahası Yaptı

Mezitli Belediyesi Boş Arsayı Spor Sahası Yaptı

Kentin merkezinde yarattığı yeşil alanlar ve yaşam alanlarıyla büyük takdir kazanan Mezitli Belediyesi, gençlerin spor yaparak boş zamanlarını kaliteli olarak değerlendirebileceği yeni bir projeye imza attı.

Merkez Mahallesinde, İmar Planında okul alanı olarak işaretli olan ancak çok fazla sayıda hissedarı bulunan boş arsa temizlenerek futbol sahası yapıldı.

‘KÖTÜ GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTULDU, SPORA HİZMET EDECEK’

Çöp atılması ve otlar nedeniyle yoğun şikayetlere neden olan boş arsa bundan böyle, gençler ve çocukların spor yapmasına imkan sunacak.

Kötü görüntüsünden kurtulmuş olmasının yanı sıra spor sahası olarak hizmet verecek olması çevrede yaşayan vatandaşların da büyük beğenisini kazandı.

‘ÇÖP ATILAN BOŞ ARSA SPOR SAHASI OLDU’

Mezitli Belediyesinin sık sık temizlemesine rağmen vatandaşların çöp atarak kötü kullandığını dile getiren, Merkez Mahallesi Muhtarı Mustafa Dinç, “Planda okul alanı olarak işaretli boş arsamız maalesef atıl durumdaydı. MezitliBelediyemiz sürekli temizlemesine rağmen, sorumsuz bazı vatandaşlarımız nedeniyle çöp atılıyor, otların arasında çeşitli haşereler çıkıyordu. Mezitli Belediye Başkanımıza konuyu ilettiğimizde alanın vatandaşlar tarafından kullanılması durumunda bu olumsuz görüntülerin oluşmayacağı konusunda fikir birliğine vararak, planda işaretlendiği gibi okul yapılıncaya kadar spor sahası yapılması konusunda fikir birliğine vardık. Çok güzel bir spor sahamız oldu. Başkanımız Neşet Tarhan’a gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

‘BOŞ ARSALARDA YENİ SOSYAL ALANLAR YARATIYORUZ’

Mezitli’nin merkezinde insanların nefes alabileceği ve kaliteli zaman geçirebileceği boş arsaların az olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı neşet Tarhan da, “Kentimizin merkezinde çok sayıda boş arsayı sahipleriyle görüşerek Kent İçi Tarım Alanı olarak kullanıyoruz. Arsa bina yapıncaya kadar arsalarını belediyemizin kullanımına izin veriyor. Bu Türkiye’de eşine az rastlanır bir durumdur. Bu yolla çok sayıda yeşil alan kazanmış olduk. Merkez Mahallemizde atıl durumda bulunan boş bir arazimizi gençlerimiz için futbol sahası olarak düzenledik. Gençlerimiz ve çocuklarımız için çok güzel bir mekan sağladık. Daha önce, tarım alanlarına dönüştürdüğümüz kent merkezimizdeki alanlar gibi bu boş arsamızı da temiz bir görünüme kavuşturarak kurtarmış olduk. Mezitli’yigüzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla