Anasayfa / Güncel / MESKİ, KURUMSAL KAPASİTE GELİŞTİRME ÇALIŞTAYINA KATILDI

MESKİ, KURUMSAL KAPASİTE GELİŞTİRME ÇALIŞTAYINA KATILDI

Mersin  Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(MESKİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri, “AFD – FRIT 2 Kapasite Geliştirme Programı”na katıldı.

 

10-11-12 Mart 2020 tarihlerinde Fransız Kalkınma Ajansı tarafından Gaziantep’te düzenlenen, MESKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte GASKİ Genel Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi’nin de davetliler arasında olduğu “Mültecilerden Etkilenen İllerde Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Çalıştayı”yapıldı.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı İrfan KORKMAZ, Plan Proje Daire Başkanı Erkan ÖZKAYA, Plan Proje Şube Müdürü Mesut GÜNAY ile Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı personellerinden İnşaat Mühendisi Barış BAŞEREN katılımda bulundu. Programın ilk gününde MESKİ Genel Müdürlüğü ile AFD (Fransız Kalkınma Ajansı) yetkilileri arasında gerçekleşen ikili görüşmelerde, MESKİ tarafından gerçekleştirilen başarılı projeler, bu projelerden elde edilen tecrübeler ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik olarak yapılabilecek çalışmalar ele alındı. İhtiyaç tespit analizlerinin de yapıldığı görüşmelerde, MESKİ Genel Müdürlüğü’ne katma değer sağlayacağı düşünülen yeni projeler ileyürütülen teknolojik atılım süreci AFD yetkililerine anlatıldı.

 

11-12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen oturumlarda ise “Proje Yönetimi”, “Gelir Getirmeyen Su Oranının Azaltılması”, “Faturalandırma Çalışmaları” ve “Enerji Verimliliği”konularında MESKİ Genel Müdürlüğü, GASKİ Genel Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi ile ortak çalışmalar yapıldı. Kurumlar arası örnek projeler üzerinde değerlendirmelerde bulunularak çalıştay tamamlandı.

Çok Okunan Haber

SEÇER, PARTİLİ GENÇLERİN KONUĞU OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla