Anasayfa / Güncel / MESKİ, İNCİRGEDİĞİ PAKET İÇMESUYU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

MESKİ, İNCİRGEDİĞİ PAKET İÇMESUYU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Gerçekleştirdiği çalışmalarla Mersinlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam eden MESKİ Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi İncirgediği Mahallesi’ne Paket İçmesuyu Arıtma Tesisi’ninyapımını tamamladı. Yıllardır artezyen suyu içmek zorunda kalan mahalle sakinleri,MESKİ’nin çalışmaları sayesinde artık temiz, sağlıklı ve kesintisiz içmesuyuna kavuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi İncirgediği Mahallesi’ne Paket İçmesuyu Arıtma Tesisi inşa etti. Çalışmanın tamamlanmasıyla, daha önce artezyen suyu içen mahalle sakinleri artık temiz ve kaliteli suya kavuştu.

MESKİ İncirgediği Paket İçmesuyu Arıtma Tesisi son teknolojiyle uzaktan izlenebilecek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde çalışmalarını her geçen gün artıran MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşları kaliteli ve kesintisiz içmesuyunakavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus İlçesi İncirgediği Mahallesi’nde Paket İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin yapımını tamamlayan MESKİ, mahalle sakinlerini temiz ve kesintisiz içmesuyuna kavuşturdu. Tamamı otomasyonla ve uzaktan izlenerek işletilecek olan İncirgediği paket arıtma sistemiyle, bölgedeki kuyu suyunda bulunan kirletici maddeler (amonyak, demir, sülfat vb.) ileri arıtma yöntemleri ile sudan temizleniyor.

MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, tesisin çalışma prensiplerini inceledi

MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, vatandaşların hizmetine sunulan İncirgediği Paket İçmesuyu Arıtma Tesisini ziyaret ederek, arıtma sistemini yerinde inceledi. Genel Müdür İrfan Korkmaz’a, sistemde bulunan üniteler ve çalışma prensipleri hakkında bilgiler verildi. Saatte 6 metreküp içilebilir temiz su üretme kapasitesine sahip olan arıtma sistemi sayesinde,bölgenin su sorununun çözüldüğü vurgulandı.

Şahin: “İleri arıtma yöntemleriyle parametleri limitlerin kat kat altına indirdik”

MESKİ’de içmesuyu klorlama ve şebeke denetimi birim sorumlusu olarak görev yapan Ali Şahin; “Tarsus ilçemize bağlı İncirgediği Mahallesi’nde Genel Müdürlüğümüzce açılan sondaj çıkış suyunun Merkez Su Analiz Laboratuvarı’nda yapılan analizleri sonucunda amonyum, demir ve sülfat parametleri yönünden insani tüketime uygun olmadığını tespit ettik. Bunun üzerine Genel Müdürlüğümüzce başlattığımız paket içmesuyuarıtma tesisi projesini bu yılın Şubat ayı itibariyle tamamlayarak, İncirgediğiMahalllemiz’in hizmetine sunduk. İleri arıtma yöntemleriyle söz konusu parametlerilimitlerin kat kat altına indirmekte olan içmesuyu arıtma tesisimizin İncirgediğiMahallemiz’e hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Mahalle sakinleri içmesuyunun kalitesinden memnun

İncirgediği Sakini Şerafettin Can; İçmesuyumuzdan çok rahatsızdık. Daha önceleri arabamın arkasına petlerle daha güvenli yerlerden doldurup gelip içiyordum. Şu an bu tesis yapılınca o işten kurtulduk. Rahatlıkla suyumuzu içiyoruz. Çok memnunuz. Yapılan hizmetten dolayı Başkanımız’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun”şeklinde konuştu.

Tülay Kulaç, Adana’da oturduğunu, oradan İncirgediği’ne her geldiğinde bidonla su getirdiğini belirterek, “2 seferdir getirmiyorum. Buradaki sudan içiyorum. Tadı da çok güzel. Başkanımız’ın yaptığı hizmetten memnunuz” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

Emekli öğretmen CHP’den aday adayı oldu

Mersin’de uzun yıllar eğitim camiasına hizmet eden emekli öğretmen Perihan Özpınar Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla