Anasayfa / Güncel / MERSİN’DE DİSK GENEL İŞ’E POLİS ENGELİ

MERSİN’DE DİSK GENEL İŞ’E POLİS ENGELİ

DİSK Genel iş Mersin şube başkanı Kemal Göksoy yaptığı açıklamada;

Bizler bu kentin emekçileriyiz,pandemi döneminde dahi bizler sokaklarda temizlikteyiz.

Emekçi kardeşlerimiz,Mersin halkının bu salgın döneminde daha sağlıklı olması için çöp temizliği,sokak temizliği ve sokakların dezenfekte edilmesinde fedakarca çalışıyorlar.

Bildiğiniz üzere akp hükümeti 1 mayısı hem tatil hemde bayram ilan etti.

Fakat bu yıl covid 19 virüsünden dolayı sokağa çıkma yasağından dolayı buruk kutluyoruz,ama bu zor günleri birlik ve dayanışma içinde mutlaka atlatacağız.

Bizlerde dün emek ve demokrasi platformu bileşenleri ve emekçiler olarak valilik izni ile dün temsili beşer kişilik ekipler ile sosyal mesafe kuralı dahilinde kutlamamızı yaptık.

Bugünde sokaklarda çalışan az sayıdaki temizlikçi kardeşlerimiz ile araçlarımıza taktığımız Türk bayraklarımız ve sendika bayraklarımız ile hem temizlik yapıp hemde moral açısından kısa bir gezi yapmak istedik.

Ama maalesef pozcuya geldiğimizde araçlarımız polis tarafından durdurulup geçişimize izin verilmedi.

Bizler ülkemizin içinde olduğu bu hassas süreçte kuralları gayet iyi biliyoruz. Sosyal mesafe ve diğer önlemleri almıştık.

Üzülerek söylüyorum birlik beraberlik ile üstesinden geleceğimiz bu süreçte emekçiler olarak yapılan bu ayrımcılığı kabul edemiyoruz.

Oysaki bizler zaten sokaklardayız zaten çalışma izinlerimiz var.

Gelecek yıllarda yasakların olmadığı bir mayısları kutlamak için tabiki mücadeleyi elden bırakmayacağız.

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla