Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ÇALIŞANLARI TAKIM KURUP, TOP KOŞTURDU

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ÇALIŞANLARI TAKIM KURUP, TOP KOŞTURDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının düzenlediğiGeleneksel Futbol Turnuvası’nda bu yıl kadın çalışanlar dayerini aldı. “Kadınlar futboldan anlamaz” algısını yıkmak ve kadınların haberlerde şiddetle değil başarılarıyla anılması için farkındalık oluşturmak adına turnuvaya katılan kadınlar,açılış maçı ile halı sahanın tozunu attırdı. 4’ü kadınlardan oluşan toplam 18 takımın karşılaşacağı turnuva, 26 Kasım’a kadar sürecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi çalışanlarının geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği Geleneksel Futbol Turnuvası’nda bu yıl kadın çalışanlar da yerini aldı. 2. Geleneksel Futbol Turnuvası’nın açılış karşılaşmasını gerçekleştiren kadınlar, Kadınlar futboldan anlamazalgısını yıkmak için halı sahanın tozunu attırdı. Turnuvanın açılışı maçı Hanedan ve Bordo Bereliler arasında oynandı. 4’ü kadınlardan oluşan toplam 18 takımın yer aldığı, dereceye giren takımlara ödülün verileceği turnuva, 26 Kasım’a kadar sürecek.

Mesai sonrası antrenman yapıyorlar

Mezitli Berlin Halı Saha’da gerçekleşen ilk maçın açılış vuruşunu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok yaptı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda çalışan kadınpersonelin oluşturduğu Hanedan, Bordo Bereliler, Kaplanlar ve Ateş Böcekleri takımları, sahaya çıktı, ter döktü.

Birçoğunun futbol deneyimi olmamasına rağmen bazı toplumsal algıları yıkmak için işe koyulan kadınların bir diğer amacı da kadına yönelik şiddetin son bulması adına farkındalık yaratmak. Hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu bir araya gelen kadınlar, maç için ısınıyor, antrenman yapıyor. Bir süredir antrenmanlarına devam eden kadınlar, çevrelerinden de oldukça güzel tepkiler alıyor.

Kadınların da başarabileceğini göstereceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi’nde görevli Elif Kestek, turnuva için oluşturulan Hanedan Takımı’nın kaptanıolarak görev yapıyor. Kadınların futboldan anlamadığına yönelik algıyı yıkmak için yola çıktıklarını belirten Kestek, Kadınların başarabileceğine sonsuz kere inanıyorum. Bugün bunu bir kez daha burada göstereceğiz. Arkadaşlarımızın özgüvenini ortaya çıkarmak istedik.Onun için böyle bir girişimde bulunduk. Arkadaşlarımız da çok memnunlar. Onların memnuniyeti de bu konuda doğru düşündüğümüzü ortaya koydu. Hepimiz çok mutluyuz ve çok heyecanlıyız” dedi.

Çevresindeki tepkileri de paylaşan Kestek, Herkes önce çok şaşırdı. ‘Siz mi oynuyorsunuz, kadınlar mı oynuyor?’ gibi sorular sordular. Çünkü toplumumuzda futbolu sadece erkekler oynar gibi bir algı var maalesef. Kadınlar da bunu başarabilir dedik ve bunu bugün göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Kadınların haberlerde çok daha güzel şekilde anılmasını temenni ediyoruz

Kestek, “Kadına yönelik şiddete son” sloganıyla sahaya çıktıklarını ve kadınların haberlerde şiddet ve taciz yerine daha güzel haberlerle yer almasını istediklerini söyleyerek, “Bu turnuvayı aslında kadına yönelik şiddete son verilmesi noktasında farkındalık yaratmak amacıyla düzenledik. Bu turnuvanın kadına yönelik şiddeti azaltmasını, kadınların;ekranda, basında, haberlerde çok daha güzel şekilde anılmasını temenni ediyoruz” dedi.

En zor görev olan anneliği yaptıktan sonra bu bizim için çok kolay”

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda görevli otobüs şoförü Sultan Yıldırım da turnuvaya Bordo Bereliler takımının oyuncusu olarak katıldı. Kadın futboldan anlamaz algısına karşı olduğunu vurgulayan Yıldırım, Kadınlar en zor görev olan anneliği yaptıktan sonra otobüsü, uçağı sürdükten sonra bu bizim için çok kolay” dedi. Yıldırım, çevresinden gelen tepkileri de, Tepkiler çok güzel. Zaten biz otobüs şoförü olduğumuz için bir de futbola girince siz zaten yaparsınız. Otobüsü kullandıktan sonra futbol oynaması sizin için çok basit diyorlar. Çok güzel tepkiler alıyoruz” cümleleriyle ifade etti.

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla