Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ ÜYELERİ, KUMKUYU PLAJI’NDA BİR ARAYA GELDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ ÜYELERİ, KUMKUYU PLAJI’NDA BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yaştan Mersinli’nin eğlenmesi ve güzel zaman geçirmesi için sosyal faaliyetlerine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Yenişehir Emekli Evi üyelerini Kumkuyu Plajı’nda bir araya getirdi. Denizde yüzüp, güzel bir gün geçiren yaş almışlar, akranlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.

7’den 70’e her yurttaşını düşünen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Emekli Evi üyelerini bir araya getirerek, yaş almışları deniz etkinliğinde buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yenişehir Emekli Evi’nin düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında, 55 yaş ve üzeri yurttaşlar, Erdemli’ye bağlı Kumkuyu Plajı’nda bir araya geldi.

Önce denizde yüzerek serinleyen yurttaşlar, ardından müzik eşliğinde oyunlar oynadı. Yemek ikramında bulunulan emeklilerin,sağlık taraması da Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Akranlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşayan yurttaşlar, keyifli bir gün geçirerek moral buldu.

Yeter: “Emekli Evleri olarak yaş almışlarımızı her türlü etkinlikle buluşturuyoruz”

Yaş almış yurttaşların pek çok etkinlikle buluşturulduğunu ve Halkkent, Yenişehir ile Tarsus Emekli Evi üyelerinin programlarını eş zamanlı yürüttüklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Emekli Evleri olarak 55 yaş ve üzeri yaş almış emeklilerimize eğitim, sağlık, sosyal ve birçok alanda etkinlikler düzenliyoruz.  Emekli Evi üyelerimizin hem serinlemesi hem de sosyalleşmesi için Kumkuyu Halk Plajı’na getirdik” dedi. Yapılan etkinliklerden yaş almışların çok memnun kaldığını ve geri dönütlerin olumlu olduğunu belirten Yeter, bu durumun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Emekli Evi üyeleri birlikte zaman geçirmenin keyfini yaşadı

Denizde yüzerek güzel havanın tadını arkadaşlarıyla çıkaran MevlütÖzkan, “Vaktimizi arkadaşlarımız ve bütün emekli üyelerimizle birlikte çok güzel geçirdik. Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri bizi buraya getirdi. Denizde yüzüp, sıcak kumun keyfini çıkardık dedi.

Özellikte yaşlılıkta birlik ve beraberlik ihtiyacının daha çok arttığını dile getiren Özkan, “Sosyalleşmek, birlik ve beraberlik, dostluk, arkadaşlık hele ki yaşlılıkta, emeklilikte daha güzel” şeklinde konuştu.

Yenişehir Emekli Evi’ne açıldığı günden beri giden Kadir Özbilen’de, “Emekli Evi’nin her türlü hizmetinden faydalanıyoruz. İlk üyelerinden biriyim. Gezi olduğunu duyunca eşimle birlikte hemen kaydımızı yaptırdık” diye konuştu.

12 yıldır Mersin’de yaşadığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden oldukça memnun kaldığını belirten Özbilen, Bir belediyenin bu kadar çalıştığını ve hizmet verdiğini ben ilk kez burada gördüm. Geziler, kültür sanat faaliyetleri, söyleşiler, sahildeki konserler, hepsinden son derece memnunuz” dedi.  

Yaş almışlar, gün boyunca gönüllerince eğlendi

Emekli maaşlarıyla sosyal ve kültürel faaliyetlere bütçe ayırmanın zor olduğunu ve Emekli Evi’nin düzenlediği etkinliklere sürekli katıldığını ifade eden Fadime Dursun, “Mersin Büyükşehir Belediyesi gibi çalışan bir belediye nadir bulunur.  Emekli maaşlarıyla bir şeye yetişmek mümkün değil. Bu faaliyetler olmasa ben evden çıkmıyorum, mümkün değil; nereye gitsen para. Ekonomik sıkıntı içindeyiz, ev geçindirirken aybaşını zor getiriyoruz. Kaldı ki sinemaya, denize gitmek çok zor. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye belirtti.

Etkinlikte arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçirdiğini söyleyen Gönül Demiryürek, ise, “Büyükşehir Belediyesi bizi monoton hayatımızdan bir günlüğüne de olsa çıkartarak, güzel bir etkinlikle ağırladı. Başkanımız Vahap Seçer’in bütün Mersin’e verdiği emekleri ve çabaları görüp, takip ediyor, çok memnun oluyorum” şeklinde konuştu. Arkadaşlarıyla birlikte şarkılar söyleyip, oyun oynadıklarını dile getiren Demiryürek sözlerine ek olarak, “Gezdik, bol bol yürüyüş yaptık, yemek yedik, denizde yüzmek isteyen denizde yüzdü, şahane bir gün geçirdik” dedi.

Emekli Evi sayesinde eve kapanmaktan kurtulduklarını ifade eden üyelerden Züleyha Çolakkadı’da , Yaptığı işlerden dolayı Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ederim. Bizleri düşünüp evimizde kapalı tutmayıp, etkinlikler, geziler düzenliyor, hiç masraf yapmıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Vahap Seçer’in 7’den 70’e herkesin hayatına dokunduğunu belirten Çolakkadı, “Çocuklardan büyüklerine kadar ayrım yapmadan Başkanımız herkesi eşit tutup, emek veriyor” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla