Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI REFÜJ TEMİZLİĞİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI REFÜJ TEMİZLİĞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, D-400 karayolu refüjünde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. 81 kişiden oluşan kadın ve erkek personeller, Kocahasanlı Mahallesi’nden Kızkalesi’ne kadar olan bölgenin refüjünde biriken çeşitli atıkları ve taşları temizleyerek, otları biçti.

Çevre ve görüntü kirliliği yaratan yerleri titizlikle temizleyerek, toprağı peyzaj düzenlemesine uygun hale getiren ekipler, Kumkuyu Yat Limanı Kavşağında da temizlik ve düzenleme çalışması yürüttü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentteki temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığıile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında D-400 karayolu refüjünde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmada, Erdemli İlçesiKocahasanlı Mahallesi’nden Kızkalesi’ne kadar olan bölgedeki refüjde biriken çeşitli atıklar ve taşlar temizlenerek,uzayan otlar biçildi. Gün boyu titizlikle çalışan ekipler, refüjü peyzaj düzenlemesine uygun hale getirdi. Kumkuyu Yat Limanı Kavşağında da çalışma yapan ekipler, toprağı çiçek dikimine hazırladı.

81 kişilik ekip, refüj temizliği için görev başında

Büyükşehir ekipleri, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden olan Erdemli İlçesi’nde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 81 kadın ve erkek personel, Erdemli İlçesi Kocahasanlı Mahallesi’nden Kızkalesi’ne kadar olan bölgenin orta refüjünde gün boyu temizlik çalışması yürüttü.

3 kamyon, 2 otobüs, 4 çift kabin transit, 2 çift kabin pick-up, 1 adet çapa motoru ile çalışma yürüten ekipler, kuruyan ve uzayan otları biçerek, toprağı taştan ve biriken çeşitli atıklardan temizledi. Çevre ve görüntü kirliliği yaratan yerleri titizlikle temizleyen, toprağı çapalayarak peyzaj düzenlemesine uygun hale getiren ekipler, Kumkuyu Yat Limanı Kavşağında da temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla