Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KADINLARIN BAŞARAMAYACAĞI İŞ YOK” DİYOR, KADIN ŞOFÖRLER YAYLA SEFERLERİNE ÇIKIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KADINLARIN BAŞARAMAYACAĞI İŞ YOK” DİYOR, KADIN ŞOFÖRLER YAYLA SEFERLERİNE ÇIKIYOR

Kadınlara her fırsatta pozitif ayrımcılık yapacağını söyleyen ve yaptığı uygulamalarla da bunu ortaya koyan Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde, Mersin Büyükşehir Belediyesinin bünyesine kazandırılan kadın şoförler hedeflerini daha da büyüttü. Kentin içinde seferlerini başarıyla yerine getiren kadın şoförler, artık zorlu yayla yollarında da yolcu taşıyor.

Büyükşehir, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 5 kadın şoförü Gözne, Ayvagediği, Arslanköy, Bekiralanı ve Civanyaylağıkırsal mahalle hatlarında görevlendirdi. Kadının her yerde ve şartta çalışabileceğini gösteren kadın şoförlerden Melek Uysal, Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyorum. Kadınlara olan desteğini her birimde görüyorum. Bir kadın olarak her yerde, her şekilde, her imkanda şartları zorlayarak çalışabilirim. Bana olan güveni boşa çıkarmamak için ne gerekiyorsa yaparım” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana her fırsatta kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağını söyleyen ve yaptığı uygulamalarda da bunu net biçimde ortaya koyan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kadınlar, kent ulaşımında da söz sahibi oldu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan ve kent içinde seferleri başarıyla yerine getiren kadın şoförler, artık zorlu yayla yollarında da yolcu taşıyor. Büyükşehir, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 5 kadın şoförü kırsal mahalle hatlarında görevlendirdi. İşini severek ve umutla yapan kadınlar, kentin yüksek kesimlerinde direksiyon sallıyor.

Büyükşehir’in kadın şoförleri yönünü yaylalara çevirdi

Büyükşehir Belediyesi’nin kadın şoförleri Gözne, Ayvagediği, Arslanköy, Bekiralanı ve Civanyaylağı mahalle hatlarının dar, eğimli ve rampa olan yollarında yolcu taşıyor. Türkiye’de bir ilk olarak kırsal mahallelerde görevlendirilen kadın şoförler hem mutlu, hem de gururlu. Mesleklerine aşık olan 5 kadın şoför, Kadının başaramayacağı iş yoktur cümlesinin hakkını veriyor. Mahalle sakinlerinden olumlu tepkiler aldığını ve bundan çok mutlu olduğunu söyleyen kadın şoförler, kırsal mahalle hatlarında sadece erkek şoförler çalıştırılabilir düşüncesini de kırmış oldu.

Türkiye’de bir ilk olmak çok güzel

Kadın şoförlerden Sultan Yüksel, kırsal mahallelere sefere çıktığından beri çok güzel tepkiler aldığını dile getirerek,“Mersin’de, Türkiye’de bir ilk olmak gerçekten çok güzel. Soğucak-Bekiralanı yaylasına çalışıyorum. Köye çalıştığım için çok mutluyum. Kadınların yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını insanlara ispatlamak çok güzel” ifadelerine yer verdi.

“Kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok

İşini severek yaptığını ifade eden kadın şoförlerden Zekiye Murat, “Köy halkı kadınları gördüğü zaman daha güzel tepki veriyor, gülümsüyor. Onlarla diyaloğumuz da farklı oldu. Başkanımız Vahap Seçere çok teşekkür ediyorum.Bu yolda önümüzü açtı. Türkiye’de bir ilk olduğumuzu düşünüyoruz ki öyleyiz. Kadınların yapamayacağı hiçbir şey yokdiye konuştu.

Yıllar geçmişti, her şey değişmişti ama kadının gücü hiçbir zaman değişmemişti

İlkokulu okuduğu okulun bulunduğu kırsal mahalle hattında şoförlük yapmaya başlayan üç çocuk annesi Melek Uysal, “Kendi okulumun altındaki yoldan geçerken çok duygulandım. Yıllar geçmişti, her şey değişmişti ama kadının gücü hiçbir zaman değişmemişti. Vahap Seçer’eçok teşekkür ediyorum. Kadınlara olan desteğini her birimde görüyorum. Bir kadın olarak her yerde, her şekilde, her imkanda, şartları zorlayarak çalışabilirim. Bana olan güveni boşa çıkarmamak için ne gerekiyorsa yaparım” dedi.

Köy hattında bir kadın şoför olması çok güzel

Kadın şoförlerden Betül Arslankılıç, şehir içinde olduğu gibi köy hatlarında da çok güzel tepkiler aldığını belirterek, Şehir hattında olmaktan ziyade köy hattında olmamız kadınlar için daha gurur verici oldu. Köy hattında bir kadın şoför olması çok güzel. Başkanımıza bize bu yolu açtığı için çok teşekkür ediyoruz. Kadınların her yerde, her şeyi başarabileceğinin ispatını bize sundu” dedi.

Mersinliler, kadın şoförler ile yolculuk yapmaktan memnun

Mersinliler de kadın şoförler ile yolculuk yapmaktan memnun olduklarını vurguluyor. Servet Seyit, kadınlara her alanda fırsat verilmesini takdirle karşıladıklarını belirterek, Mersinimiz cennet gibi bir yer. Belediyemiz gayet güzel çalışıyor. Ben çok memnun kaldım. Kadın şoförü görünce çok mutlu oldum. Kadınların her zaman her işe atılmaları gerekir. Fırsat verdikleri için gurur duyuyorum diye konuştu.

“Kentte bir canlılık var”

Kadın şoförleri çok başarılı bulduğunu ifade eden Murat Özdemir ise Kadınlar zaten her işte daha üstün, daha başarılı; memnunuz. Vahap Seçer, göreve geldiğinden beri her şey daha güzel oldu. Kentte bir canlılık var” dedi.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla