Anasayfa / Güncel / ‘Koronavirüsle mücadele kötü gidiyor’ diyenlerin oranı geriledi

‘Koronavirüsle mücadele kötü gidiyor’ diyenlerin oranı geriledi

Ipsos Araştırma, koronavirüs salgınına karşı mücadeleyle ilgili yaptığı anketin verilerini paylaştı. Ankete göre, “Mücadele kötü gidiyor” diyenlerin oranı yüzde 60’tan yüzde 38’e geriledi.

IPSOS tarafından Milliyet gazetesi için yapılan araştırmanın sonuçları yayımlandı.

Araştırmaya göre, mücadele kötü gidiyor diyenlerin oranı yüzde 60’tan yüzde 38’e geriledi. Zor günleri geride bıraktık diyenlerin oranı ise yüzde 18’den yüzde 38’e yükseldi. Haziranın ilk haftasına baktığında daha iyimser hissedenlerin oranı mart sonuna kıyasla 5-6 kat artmış durumda.

Sokağa çıkma zamanlarındaki farklı kısıtlamaların tamamen kalkması gerektiğini düşünenlerin oranı ancak yüzde 10 ile yüzde 30 arasında değişiyor.

Yüzde 50 etkinlikler başlamalı diyor

Yine tiyatro, opera, bale ve konser gibi etkinliklerin herhangi bir kısıtlama olmadan yeniden başlamasına destek verenlerin oranı da yüzde 10 civarında. Yüzde 40’a yakın bir kesim bu etkinliklere yönelik yasakların aynen devam etmesi gerektiğini ifade ederken geri kalan yüzde 50’lik kesim önlemlerimizi alarak etkinliklere yeniden başlamalıyız diyor. Burada da normalleşmenin kademeli olması gerektiğine dair kanaati net olarak görüyoruz.

Çok Okunan Haber

Tuncer’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayramı Mesajı

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, 19 MayısAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla