Anasayfa / Güncel / İşte 1 Mayıs İşte Mezitli

İşte 1 Mayıs İşte Mezitli

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü, korona virüsü nedeniyle uygulanan tam kapanma sürecinde işlerinin başında çalışmak durumunda kalan personeliyle birlikte kutladı. Mezitli Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen kutlamada, çalışanlar sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya geldi.
Başkan Tarhan ve belediye çalışanlarının yanı sıra sendika temsilcileri ve belediye meclis üyelerinin de yer aldığı kutlamalar, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve iş kazasında yaşamını yitiren çalışanların anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Çalışanların Başkan Tarhan’la birlikte marşlar ve şarkılarla halay çektiği kutlamalarda sendika temsilcileri günün anlamına yönelik konuşmalar yaptı.


Daha sonra söz alan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, işçi sınıfının 132 yıllık mücadele geleneğine dikkat çektiği konuşmasında, “Yaşamını çalışarak kazananlar; süpürgesiyle, malasıyla, kamerasıyla, kalemiyle, ürettiği hizmetlerle, imar planları, parkları, sokakların temizliği, kent estetiği, kültür ve sosyal hizmetleri, gönüllüleri, kadın üreticileri, uluslararası projeleri yenilikçi yaklaşımıyla halkın huzurunu sağlayarak, doğa-insan uyumlu; doğaya rağmen, insana rağmen değil birlikte  yeniden; yeniden Mutlu Mezitli’yi İşçi, emekçi arkadaşlarımızla inşa ediyoruz” dedi.
Dünyanın bugün çok daha fazla ekmek, aş gibi demokrasiye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, “Bugün işçi sınıfının 132 yıllık mücadele geleneği olarak sürdürdüğü birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayısımızı kutluyorum. Sadece hak gasplarıyla, sömürüyle değil yaşadığı ekonomik, ekolojik krizlerle, ürettiği adı değişik hastalıklarla, insanlığın yaşamını çekilmez kılan kapitalizm artık sürdürülemez hal alıyor. Dünyada da ülkemizde insanlık arayış içinde barışçıl, eşitlikçi, özgürlükçü bir yaşam seçeneği açığa çıkarma acil ekmek, aş, su gibi demokrasi bir ihtiyaç olarak duruyor. Gerçekten de dünya; her gün daha kötü bir hal alıyor. Küresel krizin etkisiyle işsizlik, yoksulluk ve açlık küreselleşmiş. Savaşların ve zoraki göçün etkisiyle göçmenlik çoğalmış. Her yerde bunlara itirazlar yükseliyor. Tıpkı ülkemizde maden işçilerinin hakları için Ankara’ya yürüyüşü, İkizdere Halkının taş ocağına karşı direnişi, doğasına sahip çıkan kanala karşı İstanbul halkının feryadı; Boğaziçi öğrencilerinin ve bilim insanlarının adalet arayışı, kadınların İstanbul Sözleşmesi mücadelesi, parti kapatmaya ve 128 milyar nerede diyen parlementoda sokağa ısıtan mücadeleler, yeni yaşam arayışının işaretleri oluyor” diye konuştu.
Başkan Tarhan, tüm çalışanların bir an önce virüse karşı aşılanması gerektiğinin de altını çizdi.

Çok Okunan Haber

Tuncer’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayramı Mesajı

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, 19 MayısAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla