Anasayfa / Güncel / Hayırsever vatandaş belediyeye maske üretim makinası hediye etti

Hayırsever vatandaş belediyeye maske üretim makinası hediye etti

Mezitli’de iyiliğin bulaşıcı olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Mezitli’de yaşayan hayırsever bir vatandaş gece gündüz demeden maske ulaştırmaya çalışan Mezitli Belediyesi’ne destek olmak amacıyla maske dikim makinası hediye etti.

Belediyeye yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkürlerini ileten hayırsever vatandaş, makinayla birlikte maske üretiminde kullanılan kumaş gibi malzemeler konusunda da destek verdi.

Mezitli Belediyesi’nin bodrum katında bulunan depo içerisine yerleştirilen makina kurulmasının ardında maske üretmeye başlayacak.

Adının açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaş, “Eşine az rastlanır bir biçimde yaşı kaç olursa olsun herkes evinde maske dikmeye birbirine yardım etmeye seferber oldu. Bu alışıldık bir durum değil elbette. Ben de elimden geldiğince nasıl destek olabilirim diye düşünürken makine fikrini düşündüm. Şimdi umuyorum ki belediyemiz daha kısa sürede ihtiyaç sahiplerine maskeleri ulaştıracaktır. Toplumumuzu bir araya getiren bu çalışmalarından dolayı Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkürü bu yolla iletmek istedim” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, makinanın kurulması ve teknik personel yetiştirme işlemini yerinde denetleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı

Mezitli’nin en büyük gücünün gönüllü destekçileri olduğunun altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Salgın süreci başladığından bu yana belediyemiz aralıksız maske ve yardım dağıtma çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaları sürdürürken bizim için en önemli olan şey ise gönüllülerimizin bizlere vermiş olduğu destektir. Çalışanlarımızın dışında gönüllü olarak çok sayıda insanımız maske dikimi, paketleme işlerinde bizlere destek oluyor. Belediyemizden hiçbir ücret talep etmeden bir işin ucundan tutarak destek oluyorlar. Bir hayırseverimiz tarafından belediyemize maske üretim makinası hediye edildi. Bugünden itibaren seri olarak maske üretimine başlayacağız. Yine kumaşı da hayırseverimiz tarafından belediyemize bağışlandı. Bu destek son derece önemli ve herkese maske ulaştırabilmemiz açısında son derece işimizi kolaylaştıracak bir cihaz oldu. Ümit ediyorum ki hiç kimsenin Mezitli’de benim maskem yok diye şikâyeti olmayacak” dedi.

Virüsle mücadele konusunda da bilgiler veren Başkan Tarhan, “Bizler çalışmalarımızı sürdürürken vatandaşlarımızdan da çok çeşitli talepler geliyor. Belediye olarak elimizden geldiğince her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Halkımızdan tek dileğimiz bu günlerin gelip geçeceğini bilerek sabretmeleri. Amacımız, Mezitli’de hiçbir vatandaşımızın korana virüsünden etkilenmeden bu süreci atlatmaktır. Hiç kimse üzülmeden en kısa sürede deniz kenarına dağlara kırlara, sahillere koşarak türkülerimizi hep birlikte söylemektir. Ben tüm gönüllülerimize teşekkür ediyor bu hassasiyetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla