Anasayfa / Güncel / Hatay ve İstanbul Büyükşehirler Raylı Ulaşımda İşbirliğine gidecek

Hatay ve İstanbul Büyükşehirler Raylı Ulaşımda İşbirliğine gidecek

Hatay ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri raylı ulaşım alanındaki işbirliğini sürdürüyor. Metro A.Ş. yetkililerinin Hatay ziyaretinden sonra, Hatay Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, beraberinde uzman bir heyetle incelemelerde bulunmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Metro A.Ş.’yi ziyaret etti.

Bir süre önce HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın daveti üzerine, Hatay’da raylı sistemin kullanımı konularını görüşmek üzere İstanbul’dan gelen uzmanları ağırladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul AŞ. Genel Müdürü Özgür Soy ve beraberindeki heyeti ağırlayan Savaş’a HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, HBB Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan eşlik etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatlarıyla Hatay’a gelen Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy, beraberinde Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih Gültekin, Etüd Proje ve Demiryolu Koordinatörü Ertan TOPRAKAL ve Mimari Tasarım ve BIM Koordinatörü Hande Akkoyunlu olduğu halde, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok’un rehberliğinde kentte ilk incelemelerini yaptılar. Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, İstanbul’dan gelen ekibe kentin raylı sistem açısından avantajlarını, coğrafi konumunu, demografik dağılımını içeren bir bilgilendirme sunumu yaptı. Ardından, Ok ekibe sahayı gezdirerek sunumun raylı sistemin düşünülen alandaki yerleşimini ve sınırlarını pratik olarak da deneyimlerini sağladı.

HATAY HEYETİ İSTANBUL’A GELDİ Meyro A.Ş. yetkilileri ve uzmanlarının Hatay’da yaptıkları incelemeler sonrasında, bu kez yine Genel Sekreter Yardımıcısı Bülent Ok’un başkanlık ettiği uzman bir heyet İBB’nin raylı sistemlerini yerinde incelemek üzere İstanbul’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ve beraberindeki heyet Metro A.Ş uzmanları ile biraraya gelerek çeşitli konuları görüştüler. Heyete daha sonra, sahada bir sunum yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemlerde edindiği tecrübeyi ve birikimi Hatay’da kurulacak raylı ulaşım için değerlendirmek konusu, İmamoğlu ve Savaş’ın özel önem verdikleri bir husus. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında kısa bir süre içerisinde raylı sistemler konusunda yapılacak işbirliğinin bir protokol ile resmiyet kazanması bekleniyor.

Çok Okunan Haber

MERSİN AKDENİZ’DE KORKUTAN YANGIN

Mersin’in Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesi 4738 sokakta bulunan bir işyerinde saat.16.35 sularında meydana gelen yangına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla