Anasayfa / Güncel / Erdoğan’ın yerine düşünülen cumhurbaşkanı adayını açıkladı: ‘Uzlaşma sağlanmış görünüyor…’

Erdoğan’ın yerine düşünülen cumhurbaşkanı adayını açıkladı: ‘Uzlaşma sağlanmış görünüyor…’

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı adayı olmaması halinde yerine Hulusi Akar’ın düşünüldüğünü yazdı.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı adayı olmaması halinde yerine Hulusi Akar’ın düşünüldüğünü yazdı.

Takan’ın bugünkü yazısı şöyle:

Saray iktidarında “kardeşlik” anlayışı ve ilişkileri epey tuhaftır… Size bize hiç uymaz!.. Zamana, zemine, gidişata, çıkarların örtüştüğü veya çatıştığı durumlara, koltukların pozisyonuna göre değişiklik arz eder. Unutanlar hatırlasın; 2007 yılında Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçildiği zamanki havayla, 2014’de koltuğu bırakıp out’a çıktığı zamandan sonraki olup bitenleri…

“Kardeşim Abdullah Gül” masalıyla ne tezgahlar çevrilmişti canım memleketimde. O süreci, perde arkasında 27 nisan e-muhtırasının da olduğu dolapları, aslında Tayyip Erdoğan’ın Abdullah Gül’ü hiç aklından geçirmediğini, AKP’de 2 isime birden Cumhurbaşkanlığı sözü verdiğini hatta onlardan birinin “Kardeşim Abdullah Gül”ü duyduğu gün fenalaşıp hastaneye kaldırıldığını YENİÇAĞ Gazetesi’nde görev yaptığım yıllarda kapı arkalarını aralayarak kaleme almıştım.

★★★

Yeni bir “Kardeşim” sürecine doğru mu gidiliyor saray cenahında?.. Vallahi, “hayır” diyemeyeceğim!.. Abdullah Gül’ün sözcüsü Fehmi Koru’nun yazılarında ve televizyon programlarında ısrarla “Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak” diye sorması, sürekli Abdullah Gül’ü işaret etmesi, saray yazarlarının ufaktan ufaktan çark etmesi, bunun işaretleri sayılabilir. Ammaa, işte bu işin bir de aması var!.. Ve hatta daha da esaslı bir durum var… Saray içindeki iki baba hizipten (Gürcüler Konseyi ve Güvenlikçiler) yeri geldiği zaman bahsederim. Güvenlikçi kanadın en önde gelen isimlerinden biri de Savunma Bakanı Hulusi Akar’dır. (Hatırlayın, geçmiş yazılarımda Hulusi Akar-Abdullah Gül arasındaki son görüşmelerin haberini sizlere vermiştim).

Tayyip Erdoğan’ın da iktidar içinde en dikkate aldığı isimlerin başında Hulusi Akar gelir. (Bu ifade bana değil saray kaynaklarıma ait). Kusuruma bakmayın, nedenlerini sorsanız bile açık açık yazamam, çünkü, başım yeterince belada ve daha fazlasına da ihtiyacım yok!..

Eğer aksi bir durum olurda Tayyip Erdoğan yeniden aday olmazsa ise Cumhur İttifakı’nın adayı kim olur?.. Evet, bu soru AKP’de çokça soruluyor ve yüksek sesle de tartışılıyor. İktidar kulislerinden ulaştığım haberlere göre, Güvenlikçiler kolları sıvamışlar, yola koyulmuşlar. Tayyip Erdoğan, “kardeşim Hulusi Akar” der minin peşine düşmüşler. Sıkça yapılan ve Erdoğan sonrasının yol haritasının belirlenmeye çalışılan istişare toplantılarında Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı adayı olması için uzlaşma sağlanmış görünüyor. Güvenlikçiler içinde gelişmeleri aktaran kaynağım formülü şöyle izah ediyor;

“Eğer Tayyip bey bir nedenle yeniden Cumhurbaşkanı adayı olmaz ise yerine en uygun aday Hulusi Akar olur. Tayyip bey ‘kardeşim Hulusi Akar’ der ve seçim meydanlarında el ele kampanya yaparsa bu iş biter.”

Hulusi Akar, iktidarın bu yıpranmışlığında seçmenin yüzde 51’inin oyunu nasıl alır?.. Bu soruya da cevap bulunmuş Güvenlikçi kanatta; CHP ve HDP’yi ötekileştirerek, İYİ Parti seçmenine de çağrı yaparak.
Ne diyelim?.. Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış!..

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla