Anasayfa / Güncel / ‘ENGEL Mİ MESAFELER’DEN ‘GÜL DÖKTÜM YOLLARI’NAYA UZANAN HİZMET ARAÇLARI

‘ENGEL Mİ MESAFELER’DEN ‘GÜL DÖKTÜM YOLLARI’NAYA UZANAN HİZMET ARAÇLARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi ve değişim odaklı anlayışını vatandaşlara hizmet veren araçlara da yansıtıyor.Yol süpürme araçları “Kenti Mis”, vidanjörler “Ben çekerim dertleri, sen yaşa sevinçleri”, sulama arazözü “Su gelir güldür güldür”, engelli hizmet aracı “Engel mi Mesafeler”, evlere yemek servisi aracı Bizimkisi bir aş hikayesi”, ilaçlama aracı Kovaladıkça kaçan ateş böceğim misin?”, yol yapım destek aracı da “Gül döktüm yollarına”sloganlarıyla hizmet veriyor ve yüzleri gülümsetiyor.

Her yönüyle yenilenen Mersin Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi ve değişim odaklı anlayışını vatandaşlara hizmet veren araçlara da yansıtıyor. Vatandaşların hizmetinde olan ve 7/24 çalışan yol süpürme aracı, sulama arazözü, engelli transfer aracı, evde bakım hizmeti aracı, eve yemek servisi aracı, vidanjör, yol bakım destek, ilaçlama aracı üzerinde bulunan esprili cümleler ile Mersinli vatandaşların yüzlerinigülümsetiyor.

Giydirmeler araçların hizmet verdiği alanlara uygun yapılıyor

Kentin her noktasında hizmet veren araçlarına esprili ve sevimli bir dille oluşturulan cümlelerin yer aldığı bir şekilde giydirme yapan Büyükşehir Belediyesi, yüzlerde tebessüm oluşturan bir hizmetle daha gönülleri fethediyor.

Araçlar hizmet verdiği alana göre sınıflandırılarak, üzerine uygun cümlelerin olduğu giydirmeler yapıldı. Aracın niteliğine göre yazılan cümlelerin hepsinin hikayesibulunuyor.

‘Kenti Mis’, Mersin’i mis gibi yapıyor

Üzerinde Kenti Mis yazan yol süpürme aracı, Mersin’i Türkiyenin en temiz kenti yapmak için her gün yollara düşüyor. Mesaisi günün erken saatlerinde başlayan Kenti Mis süpürme aracı kenti mis gibi yapıyor. Tüm gün kentin sokaklarını süpüren sevimli hizmet aracı gören vatandaşların yüzünde tebessüm oluşturuyor.

Vidanjörler için: ‘Ben çekerim dertleri, sen yaşa sevinçleri’

Kanal ve kanalizasyon tıkanması için kullanılan vidanjörler için üzerinde Ben çekerim dertleri, sen yaşa sevinçleri”cümlelerinin olduğu giydirmeler bulunuyor.

Bizimkisi bir aş hikayesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aşhanede hazırladığı yemekleri, yaşlı, engelli olan ve yemek yapamayan vatandaşların evine kadar ulaştırıyor. Büyükşehir tarafından haftanın beş günü verilen bu hizmet, “Bizimkisi bir aş hikayesisloganıyla giydirilen eve yemek servisi aracı ile Aşhaneye gelip yemek alamayacak durumda olan vatandaşların ayağına kadar ulaştırılıyor.

Sulama arazözü: ‘Su gelir güldür güldür’

Sulama arazözü için yapılan giydirmenin de yine hikayesi var. Aracın giydirmesi çok sevilen bir halk türküsü olan Su Gelir Güldür Güldür’ün sözlerinden esinlenerek yapıl. Türküden esinlenerek yapılan giydirmeli sulama arazözü yolları ve yol kenarlarındaki yeşillikleri sulamak için her sabah yola koyuluyor.

‘Engel mi Mesafeler’ hizmet vermeye?

Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak, güven içinde sokağa çıkmalarını ve ihtiyaçlarını rahatça temin etmelerini sağlamak amacıyla ulaşım hizmeti veren Engelli Transfer Aracı da yine çok sevilen bir şarkının sözlerinden yola çıkılarak, Engel mi mesafelercümlelerinin yer aldığı bir şekilde giydirildi.

Evde bakım hizmeti aracı ile ‘Mutlu ol yeter’

İlerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle sağlık hizmetleri, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde sağlık ve bakım uygulamasını başlattığı Evde Sağlık ve Bakım Uygulamasının aracı olan evde bakım hizmeti aracı vatandaşların mutluluğu için çalışıyor. Yine çok sevilen bir şarkının sözlerinden esinlenerek yapılan ve alanına uygun bir şekilde giydirilen aracın üzerinde ise Mutlu ol yeter yazısı yer alıyor.

‘Gül döktüm yollarına’

Mersinli vatandaşların konforlu yollarda ulaşım yapması için hizmet veren yol yapım destek aracı için de yine alanına uygun bir şekilde giydirme yapıldı. “Gül döktüm yollarına”yazan yol yapım destek aracı, yolların standartlara uygun hale getirilmesi amacıyla çalışıyor.

‘Kovaladıkça kaçan ateş böceğim misin?

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaz aylarında sinekle mücadele konusunda hizmet verdiği ilaçlama araçları da “Kovaladıkça kaçan ateş böceğim misin? sloganıyla giydirildi. İlaçlama araçları pandemi sürecinde dezenfeksiyon işlemleri konusunda da en çok hizmet veren araçlardan birioldu.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla