Anasayfa / Güncel / Domates, biber ve soğan fiyatları uçtu, Erdoğan’ı bir telaş aldı

Domates, biber ve soğan fiyatları uçtu, Erdoğan’ı bir telaş aldı

İktidara yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, domtates, biber ve soğan fiyatlarıdaki fahiş artışın Erdoğan’ı telaşlandırdığını ifade ederek, asıl muhalefetin ekonomi partisi olduğu belitti.

AKP iktidarına doğrudan bir şekilde bağlı olan ve yıllardır iktidar içerisinden kulis bilgileri ile gündemi etkilemeye çalışan Abdulkadir Selvi temel gıda ürünlerini bazıları hakkına bir yazı kaleme aldı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti’nin yaptırdığı anketlerde ekonomi ve işsizlik şikayetlerinin ön plana çıktığını söyledi. “Asıl ana muhalefet CHP değil, ekonomi partisi” diyen Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefet cephesine yaşanan gelişmelere değil, “milletin sofrasına odaklanmış durumda olduğunu” söyledi.

Selvi, bugünkü köşesinde “2023 seçimlerine giderken en çok kulak vermemiz gereken yerlerden biri çarşı ve pazar olmalı. En az iktidar ve muhalefetin ne dediği kadar, piyasaların diline de odaklanmalıyız” dedi.

Önceki seçimlerde domates, biber ve kuru soğan fiyatlarındaki artışın iktidarı telaşlandırdığını söyleyen Selvi, “2023 seçimlerine henüz 2 yıl var ama marketlerin etiketleri, çarşı ve pazardaki fiyat artışı yine bir numaralı gündem maddesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bir süredir fiyat artışları üzerinde duruyor. Çünkü pandemiye rağmen Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi ekonomi ve işsizlik” diye yazdı.

Erdoğan’a sunulan raporlara değinen Hürriyet yazarı, şu ifadeleri kullandı:

“ASIL ANA MUHALEFET CHP DEĞİL, EKONOMİ PARTİSİ”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan raporlarda da bu durum ön planda çıkıyor. Erdoğan’a sunulan raporlar bölümüne bir parantez açmak istiyorum. Cumhurbaşkanı bu yaz MKYK ve MYK üyelerini asıl ve yedek ayrımı yapmadan bizzat kendi planlayarak heyetler halinde bölgelere gönderdi. Onlardan sahadaki gözlemlerini rapor halinde sunmalarını istedi. Milletvekillerinden raporlar alındı. İl başkanlarından rapor istendi. Kadın ve Gençlik kollarının tespitlerini iletmeleri talip edildi.
CİMER’e gelen şikâyetler tasnif edildi. Ayrıca, AK Parti tarafından yaptırılan anketlerde ekonomiye ayrı bir önem verildi. Çıkan sonuç ne? 7 başlık ön plana çıktı. Bunun ilk dördü ekonomi ve işsizlik. Asıl ana muhalefet CHP değil, ekonomi partisi. O nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerine hazırlanırken muhalefet cephesinde yaşanan gelişmelere değil, milletin sofrasına odaklanmış durumda.”

Çok Okunan Haber

SEÇER, PARTİLİ GENÇLERİN KONUĞU OLDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla