Anasayfa / Güncel / DEVA Partisi il Başkanı Cenkcimenoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

DEVA Partisi il Başkanı Cenkcimenoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Toplumun her kesiminde kadınlara ‘desteklenmesi gereken’, ‘başarılı erkeğin arkasındaki güç’ rolünün biçildiğine dikkat çeken Başkan Cenkcimenoğlu, “Kadınlarımızın yaşadığı sorunların çözümü ancak birlikte yürüyerek mümkün olur” dedi.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal adalet ve güçlü bir toplum için kadının sosyal ve ekonomik durumunun sağlamlaştırılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Cenkcimenoğlu mesajında, Türkiye’de teşkilatlanmanın tüm kademelerinde kadın kotası kullanan tek parti olduklarına dikkat çekerek, “Kadının eğitiminin, çalışma imkanlarına kavuşmasının, psikolojik taciz ve şiddete karşı korunmasının, yasalar önünde sağlanan eşitliğin toplumsal hayatın her alanı ile karar alma ve yönetim mekanizmalarına taşınmasının önemli olduğuna inanıyorum. Parti teşkilatlarında kadınlarımıza her alanda hakettiği fırsatı tanıyarak, Kadın Kolları gibi göstermelik kadrolarla değil, aksine yönetim içerisinde kota oluşturarak alınan kararlarda söz sahibi olmalarını sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“Kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesi; ailede, ekonomik sistemde ve siyasal alanda emeğinin ve rolünün karşılığını bulması ana amacımızdır” diyen Başkan Cenkcimenoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadınlara yönelik ayrımcılık içeren ve kadınların eşit haklara sahip olmasını sınırlayan her türlü uygulama ve engel ile mücadele edeceğiz. Kadınların sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışmalar yaparak toplumsal gelişime katkı sağlamalarını teşvik eden politikalar geliştireceğiz.

Kadına yönelik sadece fiziki değil, ekonomik, psikolojik ve sosyal her türlü şiddete karşıyız.

Şiddetin her şeyden önce toplumsal bir sorun olması nedeniyle, her türlü şiddete karşı toplumsal bir mücadele seferberliği başlatacağız.”

Çok Okunan Haber

Başkan Özyiğit, “Avrupa şampiyonluğu yolunda takımımızın yanındayız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin de destekleriyle Avrupa’nın kadın basketbolundaki en büyük kupası olan FIBA Kadınlar Avrupa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla