Anasayfa / Güncel / DEVA Partisi 8Mart’ta öldürülen kadınları anıyor

DEVA Partisi 8Mart’ta öldürülen kadınları anıyor

Demokrasi ve Atılım Partisi Mersin teşkilatı, 8 Mart DünyaKadınlar Günü nedeniyle çok özel bir etkinliğe imza attı. Kadınaşiddete dikkat çekmek isteyen DEVA’lı kadınlar, her şehirdeöldürülen kadınlar kadar zeytin fidanını toprakla buluşturdu.

DEVA Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel BaşkanYardımcısı Elif Esen başkanlığında gerçekleştirilen etkinliğeMersin teşkilatı adına İl Kadın Politikalarından Sorumlu BaşkanYardımcısı Songül Abdan, Yenişehir İlçe Başkanı HediyeKoçoğlu Dalğıç, ve Mersin ilçe kadın politikalarından sorumlubaşkan yardımcıları ve yöneticiler katıldı.

TEMA Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte Mersin adına2015-2021 yılları arasında katledilen 21 kadın için zeytin fidanıdikildi.

Tuğba Ateş, Figen Titiz, Seher Özkurt, Leyla Öztürk, AyşeYayla, Güleser Çınar, Misline Yılmaz, Nuray Altınay, EmineDemir, Sümeyye Ateş, Şule Bilgin, Zeynep Sarıaydın, EdaKaymaklı, Leyli Etiz, Ümmü İpek, Gülizar Borak, Kübra Aşkın, Şenay Öz, Süphiye Avşar, Özgecan Arslan, Cemile Ertürkoğluadına Konya Karabayır Ormanına dikildi.

Dikilen fidanlar nedeniyle bir mesaj yayınlayan TEMA Vakfı, “Mersin’de öldürülen kadınlara ithafen DEVA Partisi Mersin İlBaşkanlığı adına fidan bağışı yapılmıştır. Gelecek kuşaklaradaha güzel bir dünya bırakabilmek üzere yapılan bu katkıyavesile olduğunuz için teşekkür ederiz. Deniz Ataç – YönetimKurulu Başkanı” yazılı teşekkür belgesi gönderdi.

Katledilen, şiddete uğrayan tüm kadınlar adına diktiklerifidanların sonsuza kadar yaşamasını dilediğini aktaran, İl KadınPolitikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Songül Abdan, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde toplumumuzun en büyükyaralarından birisi olan kadına şiddete dikkat çekmek amacıylaböyle bir çalışmaya imza atmak istedik. Katledilen her kadın içinbir fidan diktik. Temennimiz bu fidanların ormana dönmemesi, kadınlarımızın yaşamasıdır. Kadınlara yönelik her türlü, fiziki, ekonomik ve sosyal şiddete karşıyız. DEVA Partisi olarakkadının eşit ve özgür birey olduğu, insan haklarının ihlaledilmediği, barış ve özgürlüğün var olduğu bir Türkiye veDünya için dayanışma ve mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Fidan dikme etkinliğine katılan DEVA Partisi Yenişehir İlçeBaşkanı Hediye Koçoğlu Dalğıç ise “Kadının eğitim, ekonomik, sosyal durumunun sağlamlaştırılması, her türlü şiddete ve tacizekarşı korunması önemli. Bizde DEVA Partisi olarak kadınaşiddete dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlikgerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyekonuştu.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla