Anasayfa / Güncel / CHP İLÇE BAŞKANI VARAL, ÜLKEMİZİN ÜSTÜNE ÇÖREKLENEN KABUS OLDUNUZ”

CHP İLÇE BAŞKANI VARAL, ÜLKEMİZİN ÜSTÜNE ÇÖREKLENEN KABUS OLDUNUZ”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, iktidara sert eleştiride bulunarak, “Biz Türkiye’yiz! Siz ise ülkemizin üstüne çöreklenen kabusoldunuz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Ozan Varal, “1 Mayıs’ta alanlara çıkabilseydik, her zamanki gibi, güncel sorunlar üzerinden egemenlerin emekçileri soktuğu dar boğazı, hak gasplarını dile getirecek; daha fazla özgürlük, adalet, demokrasi talebimizi hep bir ağızdan, omuz omuza haykıracaktık” dedi.

 

İktidarın yasakçı mantıkla hareket ederek, toplumu sindirmeye çalıştığına dikkati çeken Başkan Av. Ozan Varal, “Bugün daha fazla özgürlük talebi; içki satın alma, evimizde içkimizi içebilme gibi kişisel hak ve özgürlükler açısından en basit, en temel, tartışmaya en kapalı; anayasal düzenle yönetilen demokratik bir hukuk devletinde söz konusu edilmesi bile komik kaçacak bir başlık üzerinden şekilleniyor. Evlerimize, odalarımıza, hayatlarımızın tam ortasına kadar giren siyasal İslam doktrinleriyle, milliyetçiliğin en sığ temsili olan sağın da sağında pozisyonlanmış Cumhur İttifakı’nın politikaları nefesimizi kesmeye ant içmiş gibi halkın boğazına çöktükçe çöküyor” şeklinde konuştu.

 

“Biz bu ittifakı yıkacağımız, boğazımızdaki eli kırıp atacağımız, geleceğin aydınlık günlerinde tertemiz dolu dolubir nefes alacağımız zamanların sol değerlerin yükseltilmesiyle geleceğinden şüphe duymuyoruz” diye konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Varal, şu noktalara değindi:

 

“Artık okumaya gerek kalmayan, ayan beyan gözümüzün önünde duran niyetinizi biliyoruz ve lafı daha fazla dolandırmaya, eğip bükmeye gerek yoktur!

Biz, hiçe saydığınız anayasal düzeni ortadan kaldırma, şeriatı çağrıştırmaktan öteye geçip bilfiil hükümlerine uygun uygulamalar gerçekleştirme iradenizin ve bu iradenin arkasındaki gerici, yobaz, karanlık, kötücül niyetlerinizin farkındayız!

 

Anladığınız dilden konuşalım, çıkamadığımız alanlarda değilse de burada haykıralım:

 

Demokratik, anayasal düzene karşı hiçbir darbeye geçit vermeyeceğiz!

Anayasayı çöpe atmanıza, sarayın iki çift lafıyla, padişah fermanıyla ülkeyi yönetmenize izin vermeyeceğiz!

Bakanlarınızla, müsteşarlarınızla, başkanlarınızla, müdürleriniz, memurlarınız ve bilumum yandaşınızla kurduğunuz yolsuzluk, rant, peşkeş düzenini demokratik yollarla başınıza yıkacağız!

 

Sağlığımızı, hayatımızı, sevdiklerimizin canını, aşı hakkımızı; müteahhit dostlarınız, yardakçılarınız aracılığıyla cukkalamanıza izin vermeyeceğiz!

Canı isteyenin içkisini içtiği, inananların özgürce dini vecibelerini yerine getirebildiği hoşgörü dolu yaşamımızı dağıtmanıza izin vermeyeceğiz!

Biz emekçisiyle, ezileniyle, tek değil her dinden, mezhepten, milletten insanıyla halkız yani Türkiye’yiz! Siz ise ülkemizin üstüne çöreklenmiş bir suç çetesi!

Size bu ülkeyi yem etmeyeceğiz!

#Yaşasın1Mayıs”

Çok Okunan Haber

MERSİN AKDENİZ’DE KORKUTAN YANGIN

Mersin’in Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesi 4738 sokakta bulunan bir işyerinde saat.16.35 sularında meydana gelen yangına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla