Anasayfa / Güncel / ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ 2. GÖZETİM TETKİKİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ 2. GÖZETİM TETKİKİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi 2. Gözetim Tetkiki’nin açılış toplantısını yaptı.

Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı’ndan Mersin’e gelen 2kişilik tetkik ekibi, MESKİ Genel Müdürlüğünde 11-14 Şubat2020 tarihleri arasında incelemelerde bulunacak. Baş Tetkik Görevlisi Rasim Yılmaz ve tetkik görevlilerinden Fatih Sağdıç, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin 2. Gözetim Tetkiki’ni yürütecek.

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, toplantıda TSEtetkikçilerine, Genel Müdür yardımcılarına, daire başkanlarına ve mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:

Tüm canlıların yaşam kaynağı olan suyun güvenli ve sağlıklı olarak vatandaşlarımıza ulaştırabilmesi ve oluşan atık suların aynı hassasiyetle toplanması ve zararsız bir şekilde bertaraf edilmesi, ulusal ve uluslararası kalite standartlarını uygulayarak ve yönetim sistemi şartlarına uyarak etkinliğini sürekli iyileştirme çalışmalarımız devam etmektedir. 2017 yılında çalışmalarına başladığımız ve belgelendirdiğimiz TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında faaliyetlerimizin çevresel etki/boyut analizleri yapılarak, aksiyon oluşturulması için gerekli alanlar belirlenmiştir. Tüm faaliyetlerimizi kapsayacak atık yönetim prosedürleri oluşturulmuş ve atık minimizasyonu, kaynağında ayırma ile ilgili alt yapı çalışmalarına başlanmıştır. Satın alınan ürünlerde doğa dostu ürünler tercih edilerek, özünde doğal kaynakların kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesi amaçlanmıştır. Bugün başlayacak Çevre Yönetim Sistemi 2. Gözetim Tetkikini bir öğrenme ve iyileştirme fırsatı olarak gördüğümüzü belirtir, başarılı bir tetkik olmasını dilerim.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla