Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR’İN DRAMA KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN DRAMA KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Şehir Tiyatroları, tiyatroya meraklı çocuklara drama kursu eğitimi vermeye devam ediyor.Çocukların iletişimi kuvvetlendiren ve olaylara bakış açısızenginleştiren drama kursu, aynı zamanda utangaçlıklarını da yenmelerini sağlıyor. Aralarında ilk kez drama eğitimi alan çocukların olduğu kurstan hem çocuklar hem de veliler oldukça memnun.

Başkan Vahap Seçer’in sanata ve kültüre verdiği sınırsızdestekle bu tür eğitimleri artırarak devam ettirecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde, yaratıcı drama kurs kayıtları her yıl sadece Ekim ayı içerisinde yapılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Şehir Tiyatroları, tiyatroya meraklı çocuklara drama kursu eğitimi vermeye devam ediyor.Çocukların iletişimi kuvvetlendiren ve olaylara bakış açısını zenginleştiren drama kursundan hem çocuklar hem de veliler oldukça memnun.

Kursa kayıtlar her yıl Ekim ayında alınıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sanata ve kültüre verdiği sınırsız destekle bu tür eğitimleri artırarakdevam ettirecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde, yaratıcı drama kurs kayıtları her yıl sadece Ekim ayı içerisinde yapılıyor.

Çocuklar drama eğitimi ile utangaçlık duygularını yeniyor

Drama kursunda eğitim alan çocuklar ilk başta bu kursa gelmek istemediklerini, ancak kursa geldikçe sevmeye başladıklarını, üzerlerindeki utangaçlığı attıklarını ve kendilerini daha iyi ifade edebildiklerini belirtti.  

Mersin merkezde ve Tarsus’ta verilen eğitimden memnun olduklarını belirten veliler ise Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu imkanından çocuklarının azami ölçüde yararlandıklarını belirterek, dışarıda para vererek alınacak bir eğitimi, ücretsiz olarak aldırmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Profesyonel bir tiyatro eğitimini, çocuklarınınücretsiz olarak almasını sağladığı için de Başkan Vahap Seçer’e teşekkürlerini iletti.

Çocuklar Mayıs ayında oyunlarını sergileyecekler

Her pazar Nevit Kodallı Salonu’nda verilen eğitimle, çocuklara bir konu ve bir amaç, oyun oynayarak öğretiliyor. Drama kursu eğitimi ile ilgili bilgi veren Şehir Tiyatroları oyuncularından Özgür Ahmet Gönenler, kursun Ekim ayından bu yana devam ettiğini ve Haziran ayında sona ereceğini belirterek, “Drama eğitimine katılan çocuklarımız, 1 yıllık eğitim süresince birbirleriyle etkileşim ve iletişime daha kolay bir şekilde geçmeyi öğreniyorlar. İkinci dönemde ise oyun çalışmalarına başlayacağız ve Mayıs ayının son haftasında da gösterimizi yapacağız” dedi

Drama eğitimi olaylara bakış açısını zenginleştiriyor

Her yıl yeni öğrencilerle yollarına devam edeceklerini belirten Özgür Ahmet Gönenler, drama kursu eğitimlerine 9-11, 11-13 ve 14-17 yaş arası çocukların katıldığını ifade etti. Drama kursunda çocuklar arasında bir seçme yapmadıklarını ve kaydolan her öğrenciyi eğitime aldıklarını kaydeden Gönenler, “Öğrencilerimizin çoğunluğu, bu eğitimi ilk kez alıyor. 1 yıllık eğitimden sonra öğrencilerimize, bu eğitimi aldıklarına dair katılım belgesi veriyoruz. Bu işi profesyonel olarak devam ettirmek isteyenlere, gerek tiyatromuzun altyapısında, gerekse de özel tiyatrolara yönlendirerek yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Verilen eğitim sayesinde, çocukların hem bir araya gelip hoşça vakit geçirdiklerine hem de bazı şeyleri oyun oynayarak öğrendiklerine dikkat çeken Gönenler, “Çocuklar, hayatta karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri olayları burada canlandırarak ve oyun içinde öğreniyorlar. Sonrasında ise olayla ilgili değişik fikirler önererek, olaylara bakış açılarını zenginleştiriyorlar” ifadelerine yer verdi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla