Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR İLE KENTİN FARKLI NOKTALARINDAN EZGİLER YÜKSELİYOR

BÜYÜKŞEHİR İLE KENTİN FARKLI NOKTALARINDAN EZGİLER YÜKSELİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği sosyal mesafeli konserleri tüm hızıyla sürdürüyor. Büyükşehir, daha fazla Mersinli’ye ulaşmak için konser noktalarını artırdı. Yenişehir, Tarsus ve Erdemli’debelirlenen konser noktalarından ezgiler yükseldi.

Haluk Şaş&Klikya Band, Grup Yazı Tura, Büyükşehir Kent Orkestrası, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı  Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği konserleri büyükten küçüğe misafirlerine keyif dolu dakikalar yaşattı.

Büyükşehir bünyesinde performanslarını sergileyen halk dansları ve modern dans ekibinin gösterisi ise göz doldurdu. Her türden müzik ve dans performanslarının yanı sıra eğitmenler eşliğinde çocuklar, müzikli, danslı çeşitli aktiviteler de gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Konserlerle Mersin Cıvıl Cıvıl” sloganıyla, yeni normalleşme sürecinde merkez ve diğer ilçelerde düzenlediği sosyal mesafeli konserlerle kültür sanat etkinliklerini tüm kente yayıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında aylardır evlerinde olan ve sosyal etkinliklerden uzak kalan vatandaşlar geçirdikleri sıkıntılı süreci Büyükşehir’in düzenlediği konserlerle geride bırakıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde her hafta cuma ve cumartesi akşamları gerçekleştirilen konserler Yenişehir, Tarsus ve Erdemli’deki belirlenen noktalarda izleyenlerine keyif dolu dakikalar yaşatırken, konser keyfini yaşayan Mersinli sayısı her hafta artıyor. Büyükşehir, konser etkinliklerinde çocukları da unutmuyor ve aileler konserle eğlenirken, çocuklar da eğitmenler eşliğinde müzikli, danslı oyunlarla eğleniyor.

Akdeniz akşamları ezgilerle doldu

Büyükşehir, her hafta cuma ve cumartesi günleri Kültür Park içerisindeki amfi tiyatroda gerçekleştirdiği konserlerine bu hafta yeni noktalar ekledi. Cuma günü Amfi tiyatroyuBüyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği sanatçılarının seslendirdiği eserler doldururken, ÖzgecanAslan Barış Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Orkestrası yerini aldı. Kimi Mersinli konser alanından,kimiyse çimlerde oturarak şarkılara eşlik etti. Sahilin yakamoz manzarasına karışan notalar dinleyenlerden tam not aldı. Büyükşehir bünyesinde performanslarını sergileyen halk dansları ve modern dans ekibinin performansı ise göz doldurdu.  

Konserler ilçelere yayıldı

Büyükşehir etkinliklerin ikinci günü olan cumartesi günüde dopdolu bir program ile karşıladı. Erdemli İlçesi’nin TömükMahallesi’nde Doğan Aquapark sitesi önünde 90’ların ve zamanın popüler şarkılarını seslendiren Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları, dinleyenlerine müzik dolu bir akşam yaşattı.

Tarsus ilçesi Atatürk Parkı Rasim Dokur Bacası Alanı’nda düzenlenen konserde Grup Yazı Tura sahne alarak özellikle gençlerin keyifle dinlediği şarkıları seslendirirken, Yenişehir İlçesi, Kültür Park içerisinde bulunan Amfi TiyatrodanBüyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği sanatçılarının nağmeleri yükseldi.

Eş zamanlı konserlerin bir diğeri de Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleştirilen Haluk Şaş&Klikya Band konseri oldu. Solist Haluk Şaş ve grubu Akdeniz akşamının yakamozu eşliğinde geçmişin ve günümüzün sevilen parçalarını seslendirdi. Konser aralarında sahneye çıkan D&S Dans Akademisi öğrencilerinin sergilediği zumba performansına izleyenler de eşlik etti.

“Bu tarz organizasyonlar devam ettiği sürece biz Mersin’e daha fazla aşık olacağız”

Kendisi de müzisyen olan Osman Avcı, arkadaşlarıyla birlikte müzik ziyafetine katıl. Konserle ilgili düşüncelerini ifade eden Avcı, “Böyle etkinliklerin kesinlikle devam etmesini istiyorum. Mersin gizli saklı kalmış bir kentimiz. Bu tarz organizasyonlar devam ettiği sürece biz Mersin’e daha fazla aşık olacağız. Herkesin Mersin’in güzelliklerini görmesini temenni ediyorum” dedi.

Hem yakamozun hem de müziğin keyfini çıkardılar

3 aydır evden çıkmadığını dile getiren Duygu Erkan, “Yakamoz eşliğinde harika bir konser dinliyoruz. Zumba gösterisi de başarılıydı, hareketlendik. Güzel oldu. Bizi böyle etkinliklerle buluşturduğu için Belediye Başkanımız’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ailecek konser alanına gelen ve keyifli vakit geçirdiğini söyleyen Hüseyin Sağlık, Büyükşehir’in bu tür etkinlikleri hoşumuza gidiyor. Sahil güzel, pandemi süreci bizi biraz sıktı ama yakamoz eşliğinde bu etkinlik hoşumuza gitti, ailecek geldik” dedi.

Çocuklar hem oyun oynadı hem dans etti

Genci, yaş almışı müziğe doyarken, çocuklar da eğitmenler eşliğinde oyuna doydu. Eğitmenler, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde çocuklara, müzikli, danslı oyunlarla eşlik etti. Aileler sahilde yeşilin ve mavinin tadını çıkarırken, hem çocukları için düzenlenen etkinliklerde vakit geçirdi hem de konserlerin tadını çıkardı.

“Önce çocuğumuzu sonra kendimize eğlendiriyoruz”

Eşi ile 2,5 yaşındaki kızı Masal’ı amfi tiyatrodaki oyunlara getiren Turgay Karaaslan, “Kızımızı oyunlara getirdik. Her hafta bu etkinliklere geliyoruz. Konserler çok güzel oluyor. Önce çocuğumuzu sonra kendimizi eğlendiriyoruz. Çocuklarımız resim yapıyor, oyunlar oynuyor, taş boyama yapıyor. Bazen psikoloğa getiriyoruz test yaptırıyoruz. Belediyenin tüm olanaklarından yararlanıyoruz” dedi.

Konser alanlarında virüs riskine karşı önlemler alındı

Büyükşehir bünyesinde hizmet veren sağlık personelleri konser alanlarında vatandaşların ateş ölçümünü gerçekleştirdi. Sağlık personelleri maske dağıtımı yaparken ambulanslar da olası bir sağlık sorununa karşı konserlerin bitimine kadar bekledi.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla