Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, MERSİN YENİLENİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, MERSİN YENİLENİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunu fırsata çevirerek çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler, yol yapım, bakım, temizlik, ilaçlama, çim ekimi ve orta refüjçiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ekipler kentin çeşitli yerlerine özel tasarım bank ve çöp kutuları da yerleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin, “Belediyemizin simgesinden oluşan tasarımlarla yeni bank ve çöp kutuları oluşturduk. Şu an parkımızda onların montajlarını yapıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Mersin’i daha modern bir kent haline getirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler,yol bakım, temizlik, ilaçlama, çim ekimi ve orta refüjçiçeklendirme çalışmalarına sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonu da devam etti.

17. Cadde’den Çiftçiler’e birçok noktada asfalt çalışmaları eş zamanlı sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’nin yol yapım ve kaldırım çalışmaları birçok noktada aralıksız sürüyor. Ekipler, eskiyen yolların yanı sıra kaldırımları ve refüjlerdeki bordürleri de yeniliyor.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı hafta sonu araç trafiğinin azalmasını fırsata dönüştüren ekipler, çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütme imkanı buluyor. Toroslar ilçesine bağlı Çiftçiler Caddesi’nde 3 bin 100 metre binder seviyesinde çalışma tamamlayan ekipler, yolun 500 metrelik kısmında ise çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, 1000 metrelik kısımda daha çalışma gerçekleştirecek.

Eş zamanlı olarak 4. Çevre Yolu yapımında da çalışmalarını sürdüren ekipler, 17. Cadde’de 3 bin 400 metrenin 2 bin 500 metrelik kısmında çalışmalarını tamamladı. Ekipler kalan 900 metrelik kısımda çalışmaları sürdürüyor.

Hidrosiyanik yöntemiyle çimlendirme işlemini başlattık”

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin, Kültür Park’ta bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Nikah ve EtkinlikSalonu yanındaki alanda yürütülen çim ekimi çalışmasına ilişkin şunları söyledi:

“Daha öncesinde MESKİ bu alanda alt yapı çalışması yaparak, drenajı tamamladı. Kışın burada biriken yağmur sularının denize deşarjını sağladılar. Biz de Park veBahçeler Daire Başkanlığı olarak mevcut toprağı yeniledik. Bitkisel karışım yaptık. Harçlarını hazırlayıp zemine döşedik. Daha sonra mevsimlik ve kalıcı bitkilerin dikimini yaptık. Şimdi de hidrosiyanik yöntemiyle çimlendirme işlemini başlattık. Yine Kültür Park’ın içerisinde Yöreden Kafe’nin civarında büyük bir sert zemin vardı. O zemini kırdık, şu an orayı da yeşil alana dönüştürdük. Güzel bir peyzaj uygulaması yaptık.

Kültür Park’a yeni tasarım bank ve çöp kutuları

Şahin, Kültür Parka yerleştirmeye başladıkları yeni tasarım bank ve çöp kutuları hakkında da bilgiler vererek, Belediyemizin simgesinden oluşan tasarımlarla yeni bank ve çöp kutuları oluşturduk. Şu an parkımızda onların montajlarını yapıyoruzdedi.

Şahin, çalışmaların Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nden başlayarak Muğdat Cami’sine kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

“Hafta içi yoğun olup da hafta sonu sakinleşen bölgelere yoğunlaşıyoruz”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ise Büyükşehir’in sorumluluk alanındaki noktalarda süpürme, yıkama, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hafta içi 130 personelle yürütülen çalışmalar hafta sonu 70 personelle gerçekleştiriliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nin Temizlik Şefi DanyalGüngör, Akdeniz ilçesi Silifke Caddesi’nde yürütülen yol yıkama çalışmaları ile kent genelinde sürdürülen çalışmalardan bahsetti. Yasakların uygulandığı hafta sonuişlek caddelerde çalışmaları yoğunlaştıklarını belirten Güngör, “Özellikle Akdeniz ilçesinde çarşı merkezinde, İstiklal Caddesi, Silifke Caddesi ve Atatürk Caddesi gibi yerlerde hafta içi çok yoğun derecede insan sirkülasyonu oluyor. Hafta içi özellikle insanların daha az olduğu yerlere yoğunlaşıyoruz. Hafta sonu ise tam aksine hafta içi yoğun olup da hafta sonu sakinleşen bölgelere yoğunlaşıyoruz. Kaldırımlarımızın tamamını basınçlı su yardımıyla yıkıyoruz. Yollarımıza dökülen katı maddeleri de vakumlu yol süpürme araçlarıyla temizliyoruz. Tertemiz bir hale getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Çok Okunan Haber

MERSİN AKDENİZ’DE KORKUTAN YANGIN

Mersin’in Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesi 4738 sokakta bulunan bir işyerinde saat.16.35 sularında meydana gelen yangına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla