Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR, ‘BABALAR GÜNÜ’NÜ RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLADI

BÜYÜKŞEHİR, ‘BABALAR GÜNÜ’NÜ RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLADI

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, ‘Babalar Günü’ne özel düzenlediği etkinliklerle hayatın gerçek kahramanı babaların gününü kutladı. Büyükşehir’in Etkinlik Merkezi’nde babalar ve çocukları için spor ve el işi etkinlikleri düzenleyen ekipler, survivor parkurunda yarışan babaları çocukluklarına geri götürdü.

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, amfi tiyatroda şarkılarını bu kez babalar için söyledi. Sahilde şarkılar eşliğinde keyif dolu dakikalar geçirilirken, babalar da çocuklarıyla Büyükşehir’in Babalar Günü’ne özel süper kahramanlarla hazırladığı panolarda fotoğraf çektirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, hayatın gerçek kahramanı babaların ‘Babalar Günü’nü düzenlediği renkli etkinliklerle kutladı. Büyükşehir’in Kültür Park’ta yer alan Etkinlik Merkezi’nde babalar ve çocukları için spor ve el işi etkinlikleri düzenleyen ekipler, çocuklarıyla survivor parkurunda yarışan babaları çocukluklarına geri götürdü.

Büyükşehir’in her hafta Kültür Park içerisindeki amfi tiyatroda gerçekleştirdiği konserler, bu kez Babalar Günü için gerçekleştirildi. Sahilin temiz havasında Kent Orkestrası sanatçılarının şarkıları eşliğinde keyif dolu dakikalar geçiren babalar ve çocukları, Büyükşehir’in Balalar Günü’ne özel süper kahramanlarla hazırladığı panolarda fotoğraf çektirdi. Forum AVM Sanatçılar Meydanı ile Kültür Park amfi tiyatro alanındaki fotoğraf çekimi tüm gün devam etti.

Babalar Günü’nde Kent Orkestrası’nın ezgileri sahili doldurdu

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Mersin’in göz dolduran gün batımında sahilin tadını çıkaran yurttaşlara müzik ziyafeti yaşattı. Aileleriyle keyif dolu dakikalar geçiren babalar, Kent Orkestrası sanatçılarının seslendirdiği 80’ler, 90’lar ve günümüzün sevilen şarkılarına eşlik etti. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde performanslarını sergileyen Halk Dansları ve Modern Dans ekibinin performansı ise göz doldurdu.

Amfi Tiyatro mutlu bir ana tanıklık etti

Büyükten küçüğe birçok dinleyiciyi ağırlayan amfi tiyatro mutlu bir anı da ölümsüzleştirdi. Nişan töreninden çıkmış bir çift konser alanından geçerken sanatçıların daveti üzerine sahnede şarkılar eşliğinde dans etti.

Nişan töreni sonrası Büyükşehir’in konserinde şarkılar eşliğinde dans etmenin kendisi için adeta bir sürpriz olduğunu söyleyen Özlem Karayazga, “Bugün bizim nişanımız vardı. Yoldan geçerken etkinliğinizi gördük, geldik ve sağ olsunlar davet ettiler. Dansımızı ettik, bizim için güzel bir anıydı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e etkinlikleri yaptığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Babalardan Büyükşehir’e teşekkür

Malatya’dan ailesiyle yaklaşık 4 ay önce Mersin’e taşındığını ve sahildeki etkinliklerin çok mutluluk verici olduğunu dile getiren Vahap Fındıklı, “Başkanımız Vahap Seçer burada bir etkinlik düzenlemiş, dün geldik, bugün de erkenden geldik. Malatya’da böyle bir etkinlik göremediğimiz için bu etkinliklerden çok memnun kaldık. Bugün de Babalar Günü. Babalar Günü’nde bu etkinliği düzenlediği için Vahap Seçer’e çok teşekkür ederiz” dedi.

“Kötü bir süreçten geçiyoruz, böyle şeylere ihtiyacımız var”

Sahildeki konserlerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Naim Kılınç, “Babalar Günü için güzel bir etkinlik. Başkanımızdan memnunuz. Bu tip etkinlikler güzel. Kötü bir süreçten geçiyoruz inanın ki böyle şeylere ihtiyacımız var” diye konuştu.

Murat Coşkun ise sosyal ve kültürel etkinliklerden dolayı teşekkür ederken, “Bu etkinliklerin sürekli olmasını bekleriz. Zaman buldukça geliyoruz. Çocuklarımızla beraber ailece eğleneceğiz. Konser etkinlikleri zaten çok güzel” ifadelerine yer verdi.

Babalar, Etkinlik Merkezi’nde çocukluklarına geri döndü

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan ekipler, Babalar Günü’ne özel hem yaratıcı hem de eğlenceli etkinlikler düzenledi. Etkinlik Merkezi’nde okul öncesi öğretmenleri eşliğinde çocuklar babaları için el işi kağıtlarından kravat yaptı. Çocuklar el becerilerini güçlendirirken babaları için hediye yapmanın mutluluğunu yaşadı. Etkinlik Merkezi’nin bahçesine kurulan mini futbol sahasında babalar ve çocukları rakip takımlarla maç yaparak keyifli dakikalar geçirdi. Survivor parkurunda çocuklarıyla yarışan babalar çocukluklarına geri döndü.

Büyükşehir’in fotoğraf panosunda kahraman baba ve çocuk kareleri

Büyükşehir, ‘Babalar Günü’ne özel üzerinde süper kahramanların basılı olduğu hatıra fotoğrafı panoları hazırladı. Süperman karakterli fotoğraf panosu Forum AVM Sanatçılar Meydanı’na, Batman karakterli pano ise Kültür Park amfi tiyatro alanına konuldu. Panolarda yurttaşlar diledikleri gibi fotoğraf çektirdi. Çekimi yapılan babalar hatıra fotoğraflarını ücretsiz olarak Büyükşehir’in hazırladığı kartların içinde teslim aldı.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla