Anasayfa / Güncel / BAŞKAN VAHAP SEÇER, TARSUS’UN BARBAROS, BAHÇE, ŞAHİN VE YEŞİL MAHALLELERİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN VAHAP SEÇER, TARSUS’UN BARBAROS, BAHÇE, ŞAHİN VE YEŞİL MAHALLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus İlçesi’ne bağlı Barbaros, Bahçe, Şahin ve Yeşil (Musalla)Mahallelerinde yurttaşlarla buluştu. Mahalle muhtarları, mahallelerine ilk defa bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın geldiğini belirterek, taleplerini Başkan Seçer’e iletti. Mahallelerde coşkuyla karşılanan Seçer, muhtarlardan ve mahalle sakinlerinden gelen birçok talebi yerinde çözüme kavuşturdu.

Mersin’in her noktasına gittiğini ve hiçbir ayrım yapmadan,her mahalleye adaletli hizmet götürdüklerini vurgulayan Başkan Seçer, “Ben Anamur’a da gidiyorum, Mut’a da gidiyorum, Gülnar’a da gidiyorum, memleketim Tarsus’a da geliyorum. Herkesin yüzü gülüyor. Herkes şundanemin, ayrım gayrım yapmayan, yaradılanı yaradandan dolayı seven bir Belediye Başkanı var. Kimsenin kuşkusu yok. Parada pulda gözümüz yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkında gözümüz yok, onda gözü olanların peşindeyizdiye konuştu.

Başkan Seçer, bütün muhtarların istediği zaman kendisine ulaşabildiğini belirterek, “Benden talepte bulunan hiçbir muhtarım Ben Vahap Seçer’i aradım, ulaşamadımdiyemez. Bunu dedirtmeyiz. Dedirtmeyeceğiz de” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, her hafta sonu mahalleleri ziyaret ederek, yurttaşların sorunlarını dinliyor ve yerinde çözüme kavuşturuyor. Başkan Seçer, ziyaretlerini Tarsus İlçesi’ne bağlı Barbaros, Bahçe, Şahin ve Yeşil (Musalla) Mahalleleriyle sürdürdü. Seçer, kentin her noktasına gittiğini ve her mahalleye hizmetlerini adaletli bir şekilde ulaştırdıklarını söyledi. Muhtarların her zaman kendisine ulaşabildiklerini vurgulayan Seçer, mahallelerdesevinç gösterileriyle karşılandı. Mahalle muhtarları ise ilk defa bir büyükşehir belediye başkanının mahallelerine ayak bastığını söyledi.

Mahalle ziyaretlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır ve Alpay Antmen, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Büyükşehir ve Tarsus Belediyelerinin bürokratları ile çevre mahallelerin muhtarları eşlik etti.

“Herkes şundan emin; ayrım gayrım yapmayan bir Belediye Başkanı var”

Başkan Seçer, ziyaretlerine Barbaros Mahallesi’yle başladı vemahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşılandı. Barbaros Mahallesi Muhtarı Salih Başkan,  35 yıldır aynı mahallede yaşadığını ve ilk defa bir büyükşehir belediye başkanının mahallelerini ziyaret ettiğini söyledi.

Başkan Seçer, herkese eşit ve adaletli hizmet anlayışıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini vurgulayarak, “Ben Anamur’a da gidiyorum, Mut’a da gidiyorum, Gülnar’a da gidiyorum, memleketim Tarsus’a da geliyorum. Bir kere herkes psikolojik olarak rahat. Herkesin yüzü gülüyor. Herkes emin. Şundan emin, ayrım gayrım yapmayan, yaradılanı yaradandan dolayı seven bir Belediye Başkanı var. Bundan emin insanlar. Kimsenin kuşkusu yok. Bu da beni mutlu ediyor” dedi.

“Hiçbir muhtarım, ‘Ben Vahap Seçer’i aradım, ulaşamadım diyemez, bunu dedirtmeyiz”

Barbaros Mahallesi’nde muhtardan gelen talepleri de not edip belediye bürokratlarına yönlendiren Başkan Seçer, iyi bir muhtarın vatandaşının eksiğini, ihtiyacını isteyen ve bunun peşine düşen bir muhtar olduğunu söyledi. Muhtarların vatandaşlarla ilgili her durumda istedikleri zaman kendisiyle görüşebildiğini vurgulayan Seçer, İşine, gücüne, vatandaşına bağlı, beni arayan, benden bu taleplerde bulunan hiçbir muhtarım iddia edemez ki; benim yol sıkıntım vardı, ben dağlık köyündenim gölet sorunum vardı, sulama borusu sorunum vardı. Şu sorunum vardı, bu sorunum vardı. Ben Vahap Seçer’i aradım, ulaşamadım diyemez. Hiçbir muhtar diyemez. Ben belediyeye yanına gittim, onu göremedim diyemez bunu. Bunu dedirtmeyiz. Dedirtmeyeceğiz de diye konuştu.

“Barbaros Mahallesi ile Bahçe Mahallesi arasında arkadaşlarımız yer araştırıyorlar”

Başkan Seçer, Barbaros Mahallesi’nin ardından yürüyerek Bahçe Mahallesi’ne geçti. Balkonlarda, kapı önlerinde ve sokaklardaki yurttaşlarla selamlaşıp sohbet eden Seçer, mahalle kahvesinde de oturup, yurttaşlarla beraber çay içip sohbet etti. Bahçe Mahallesi’nde çoğunluğu kadınlar ve çocuklardan oluşan bir grup mahalle sakini Başkan Seçer’i karşıladı. Seçer, burada “Çocuklar, belediyeden, belediye başkanından ne istiyorsunuz? Mahallede ne eksik?” diye sordu. Taleplerini ileten çocuklar, Başkan Seçer’den spor ve oyun alanı istedi.

Barbaros ve Bahçe Mahallesi’ni kapsayacak, özellikle kadınlar ve çocuklara fayda sağlayacak bir Çok Amaçlı Merkez hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Başkan Seçer, “Asıl olan mahallemizde çocuklarımızın oyun oynayacağı oyun alanları, spor yapacağı spor alanları, kitap okuyacağı, okuma yapacağı okuma alanları çok önemli. Ben Barbaros Mahallesi’nden buraya geldim. Orada böyle bir talep oldu çünkü. Okuma salonu istediler. Ben de şöyle söyledim, bizim Mersin’de yaptığımız şu anda ilk olarak, yakın zamanda temelini atacağımız Halkkent’te büyük bir merkez var. Burada hem kreş, hem okuma alanı, hem kadınlarımıza meslek öğrenecekleri atölyeler; bunları kapsayan bir merkez yapmayı düşünüyoruz. Bu talep burada da var. Barbaros Mahallesi ile Bahçe Mahallesi arasında arkadaşlarımız bir yer araştırıyorlar. Muhtarlarımızın da tabi yardımcı olmaları lazım. Her iki mahallemizin de muhtarı burada. Yer tespiti yapılır yapılmaz aynı projeyi buraya da uygulamak istiyoruz. Hem kadınlarımız faydalansın hem küçük bebeklerimiz, çocuklarımız, kreş çağındaki çocuklarımız yararlansın hem okula giden çocuklarımız faydalansın. Böyle bir kompleks yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Tüyü bitmemiş yetimin hakkında gözümüz yok, onda gözü olanların peşindeyiz”

Tarsus’taki mahalle ziyaretleri kapsamında Şahin Mahallesi sakinleriyle de buluşan Başkan Seçer, Mersin’de huzuru ve adaleti sağlamak istediklerini vurguladı. Başkan Seçer’in son durağı Yeşil Mahallesi oldu. Başkan Seçer burada havai fişekler, davullar, zurnalar ve konfetiler eşliğinde karşılandı.Bir Tarsuslu olarak kütüğünün Yeşil Mahallesi’ne bağlı olduğunu belirten Seçer, göreve geldikleri günden bu yana hiçbir ayrımcılık yapmadan her mahalleye adaletli hizmet götürdüklerini kaydetti.

Belediye başkanlığı görevini severek yaptığını ve gecesini gündüzüne kattığını sözlerine ekleyen Seçer, Parada pulda gözümüz yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkında gözümüz yok, onda gözü olanların peşindeyiz. Öyle icraatlar yapıyoruz. Laf dönemi bitti. İcraat dönemi. Ben deneyimli bir siyasetçiyim. Yeni değilim siyasette. Gereksiz ideolojik tartışmalarla halkın bilmediği kavramları kullanarak, onlara parmak sallayıp ders vererek siyaset dönemi bitti. Adamın karnı aç. Adamın yolu yok. Adamın evi yok. Adamın işi yok. Ben Türkiye’nin en güçlü belediyelerinden biriyim. Bir başarısızlık varsa benim başarısızlığım olur. Türkiye’nin beşinci vergi tahsilatını yapan bir belediye başkanı ağlamaz. Ben ağlamıyorum. Ağladığım da duyulmamıştır, duyulmayacaktır da. Yapacağız; bütün engellemelere rağmen, bütün sıkıntılara rağmen diye konuştu.

“Bundan sonra yağmursuyu sorununun bu bölgede ortadan kalkmasını istiyoruz”

Başkan Seçer, her mahallede muhtarlardan ve mahalle sakinlerinden gelen mezarlık, asfalt, rögar kapağı, düğün salonu gibi birçok talebi tek tek dinledi. Taleplerin bir kısmını incelenmek üzere belediye bürokratlarına ileten Başkan Seçer, bir kısmını da anında çözüme kavuşturdu. Barbaros, Bahçe, Şahin ve Yeşil Mahallesi’ni kapsayan ortak sorun yağmur suyu hattı konusu oldu. Başkan Seçer, bölge için söz konusu alanda bir proje gerçekleştirildiğini belirtti. Projenin hızlandırılıp sorunun çözüme kavuşturulması için ilgili bürokratlara telkinlerde bulunan Başkan Seçer, “Şu anda bir yağmursuyu problemi var. Burada bir proje gerçekleştiriyor arkadaşlar. Bunu da öne alacaklar. Bundan sonra bu yağmursuyu sorununun da bu bölgede ortadan kalkmasını istiyoruz. Daha birçok konuda belediyemiz yurttaşlarımızın emrine amade” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla