Anasayfa / Eğitim / Başkan Tarhan’dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Başkan Tarhan’dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, üniversite kazanan öğrencilere müjde verdi. Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısında öğrencilere eğitim yardımı yapılması ile ilgili görüşmeler sırasında 1000 TL’yi az bulan Başkan Tarhan miktarın 1200 TL olmasını sağladı.

Mezitli Belediyesi tarafından Türkiye genelinde devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerinden birinde okumaya hak kazanmış bütün öğrencilere, ailelerinin Mezitli’de ikamet etmesi şartı ile eğitim yardımı yapılıyor. Hiçbir ayrım yapılmadan Mezitli’de oturduğuna dair ikamet belgesiyle başvurularak verilen yardımların bu yıl 1000 TL olması kararlaştırılmıştı.
Konunun Mezitli Belediye Meclisinde görüşülmesi sırasında söz alan Başkan Neşet Tarhan, öğrencilerin ilk yıllarında ekonomik desteğe daha fazla istek duyduğunun altını çizerek, belirlenen 1000 TL’lik ücretin artırılmasını istedi. Belediyenin bütçesinin daha fazlasını karşılayacak gücünün olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, öğrencilere yapılan yardımların küçük de olsa önemli bir destek sağladığını söyledi.
Yardımların elbette tek başına yeterli olamayacağına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Biz yardımın elbette yetersiz olduğunu biliyoruz ancak gençlerimizin okulları kazandıkları ilk senede, ailelerinin üzerindeki yükünü hafifletmek istedik. Her yıl düzenli olarak yardımlarımızı yapıyoruz. Her yıl belirli bir oranda da artış yapıyoruz. Ancak bu yıl belirlenen 1000 TL ücreti bir miktar daha artırarak 1200 TL olması gerektiğine karar verdik.  Atatürkçü çağdaş bir eğitim için gençlerimizin eğitimlerini desteklemek adına yardımlarımızın önemli olduğunu düşünüyoruz. Mezitli Belediye Meclisimizin değerli üyeleri de bu artışa destek verdi ve tüm kararlarımızda olduğu gibi oy birliği ile artışı sağladık. Önümüzdeki yılın bütçesini hazırlarken bu öğrencilerimize daha fazla eğitim yardımı yapabilmeyi planlıyoruz” dedi.
Yaşanan tüm olumsuzlukların ancak eğitimle önlenebileceğini ifade eden Tarhan, “Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitime ulaşmalarının önündeki tüm engelleri kaldırmak için adımlar atıyoruz. Gençlere iyi bir gelecek hazırlamak için Mezitli Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz. Onlara verdiğimiz destek ile yarınlarımız için sağlam temellerin atılmasına vesile oluyoruz. Biz eğitimin her alanına destek vermek istiyoruz. Belediyemizin çalışmaları sadece yapılan yardımlarla sınırlı değil. Okul öncesi eğitimin önemine verdiğimiz değerden ötürü, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir çalışma ile tamamen belediyemizin çalıştırdığı Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’ni hizmete açtık. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki çocuklara belediyemiz tarafından bastırdığımız dünya klasiklerini armağan ediyoruz. Yine üniversite okuyan kız öğrencilerin barınması amacıyla öğrenci evi açtık. Şimdilik küçük bir gruba pilot olarak başlattığımız öğrenci evimiz başarı sağladığı takdirde ileride bunu öğrenci yurdu yaparak geliştirmek istiyoruz. Diğer taraftan yine Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talep ya da ilçemizden bulunan okulların talebi doğrultusunda her türlü bakım onarım desteğini sağlıyor, okullar açılmadan boya ve tamirat işlemlerini biz yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Eğitim yardımları başvuruların tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.

Çok Okunan Haber

İrfan Değirmenci’den kendisini hedef alan Ahmet Hakan’a: Patronun sâkisi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, TİP’ten milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci’yi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort