Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER, KIR ÇİÇEKLERİ VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SEÇER, KIR ÇİÇEKLERİ VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Seçer, ‘Kır Çiçekleri 1. Yıl Değerlendirme Etkinliği’ne katıldı. Kır Çiçekleri’nin ailelerine seslenen Başkan Seçer, Ben kızlarınızın fahri babasıyım. Onlar bizim kızlarımız. Onları kendi öz evladımızdan ayırt edemeyiz” dedi. Seçer, Kır Çiçekleri’nin ileride iyi birer sporcu oldukları zaman Mersin’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kır Çiçekleri 1. Yıl Değerlendirme Etkinliği’nde Büyükşehir Belediyesi’nin Kır Çiçekleri Projesi kapsamında eğitim gören çocuklar, velileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Ailelere seslenen Başkan Seçer, Ben kızlarınızın fahri babasıyım. Onlar bizim kızlarımız” dedi.

Kız çocuklarını çok seviyorum, 55 kızım var

Kır Çiçekleri’nin aileleriyle tanışan ve çocuklarının kendilerine emanet olduğunu söyleyen Başkan Seçer, Benim 2 oğlum var, elinizden öper ama kızım yok. Kız çocuklarını da çok seviyorum ama 55 kızım var. Bu yönden de dünyanın en zengin adamı benim herhalde. Kız çocukları hayırlı olur derler. Burada bizlere emanetler. Onları da kendi öz evladımızdan ayırt edemeyizdedi. Geleceğin sporcu kızlarına gözleri gibi baktıklarını, çocukların bir arada çok mutlu olduğunu ifade eden Seçer, Onların tırnağına taş ddirmeyiz, gözünüz arkada kalmasın. Bu konuda müsterih olun bir kere. Pırıl pırıl her biri. Hepsi bir araya gelince çok daha fazla bir enerji ortaya çıkıyor. Bir arada olmaları onların kendilerini daha iyi hissetmelerine neden oluyor” diye konuştu.

Bizleri çeşitli platformlarda temsil ettikleri zaman bundan daha güzel bir mutluluk olamaz”

Öğrencilerin projeye dahil edildiği aşamada  hiçbir aileninsiyasi partisini sorgulamadıklarının altını çizen Seçer, şunları söyledi:

Ben sizlerle yeni tanışıyorum. Hiçbirinizin ismini bilmiyorum. Benim için esas olan bu ülkenin kimliğini taşıyan, hangi köyden, hangi mezhepten, hangi meşrepten, hangi siyasi görüşten olduğuna bakmaksızın, memleketimin insanına hizmet etmek. Bu konuda da müsterih olun. Çizgimiz belli, bu ülke kolay kurulmuş bir ülke değil. Bu ülke için yüzlerce yıldan beri nice mücadeleler olmuş, nice savaşlarda nice insanlar ölmüş. Sonuçta 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk bir ulusal mücadeleyi başlatmış. Bütün bölgelerde insanlar bu mücadeleye katkı sunmuş hiçbir etnik ve mezhepsel ayrım olmaksızın. Bugünkü Misak-ı Millî dediğimiz 780 bin kilometrekare alan Türk Milletinin vatanı olarak tescillenmiş. Bu büyük bir emeğin, büyük bir mücadelenin ürünü. Önemli olan bizim bu mirasa layıkıyla sahip çıkmamız. Çocuklarımız, istikbal vadeden çocuklar. Bu çocuklarımız sporcu olarak yetişiyorlar, iyi eğitim alıyorlar, burada hocalarımız tarafından kendilerine, ülkelerine yararlı, faydalı, ailelerine laf söz getirmeyecek, başını öne eğdirmeyecek, iyi insan olarak anılacak birer birey olmaları için her türlü eğitimi veriyoruz. Bu eğitimlerin sonucu iyi birer sporcu oldukları zaman, ulusal müsabakalarda Mersinimizi, uluslararası platformlarda Türkiyemizi temsil ettikleri zaman, başarılı oldukları zaman, bayrağımızı göndere çektirdikleri zaman herhalde bundan daha güzel bir mutluluk olamaz. İnşallah bunları da görürüz. Allah sağlık, afiyet versin.

“Böyle güzel iş birlikleri yapıldığı zaman çok güzel neticeler ortaya çıkıyor”

Başkan Seçer, ailelere kendilerine güvendikleri için teşekkür ederek, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bizimle iş birliği yaptı. Belediyemiz güzel bir işin altına imza atıyor dedi. Hem buradaki yatılı misafirhanenin izninde, oluşmasında hem de çocuklarımız sayın okul müdürümüzün müdürlük yaptığı okulumuzda eğitimlerini, öğretimlerini rüyorlar. Bu iş birliklerinden dolayı onlara da çok teşekkür ediyorum. Hepimiz, her birimiz bu devletin kamu kurumuyuz. İşte böyle güzel iş birlikleri yapıldığı zaman da çok güzel neticeler ortaya çıkıyor. Ben sizlerle tanıştığım için çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum. Hepinizi seviyoruz, sayıyoruz, sizler bizimhemşehrimizsiniz” dedi.

Kır Çiçekleri ritim, müzik ve dans performanslarını sergiledi

Başkan Seçer’in konuşmasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ritim ve perküsyon sanatçıları Murat Salih, Gökhan Erkeç, Dinçer Temel ve Mehmet Emre Toprak’ın 6 ayda hazırladığı ‘Kır Çiçekleri Ritim Atölyesi Grubu’ performanslarını sergiledi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne görev yapan İngilizce Öğretmeni Dilek Öner’in de 1 ayda hazırlamış olduğu İngilizce şarkı performansı için çocuklar sahnede yerlerini aldı. Öğrenciler ayrıca Kır Çiçekleri Sporcu Yetiştirme Yurdu Eğitmenlerinden Ceren Sergen’in hazırladığı dans gösterisini sergiledi.

Başkan Seçer, Kır Çiçekleri ile birlikte pasta keserek, onlara hediyeler verdi. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimin ardından sona erdi.

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla