Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER, GENÇ KADIN SPORCULARLA BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER, GENÇ KADIN SPORCULARLA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadınlar Basketbol Bölgesel 2. Ligi’nde bu yıl Büyükşehir Belediyesi’ni temsil edecek olan Kadın Basketbol Takımı’nı ağırladı. Genç sporcular Başkan Seçer’i müsabakalarına davet edip, forma hediye etti.

Başkan Seçer, genç sporcuları desteklediklerini belirterek, “Kır Çiçekleri Projesi”ni hayata geçirdiklerini ve kırsalda spora yetenekli kız çocukları için fırsat eşitliği sağladıklarını vurguladı. Seçer, “Bu sporcularımız kırsal mahallelerden, yani eski statüsüyle köylerden bizlere katılacak. Bunun anlamı şu, modern toplumlar, demokrasiler, insan haklarını, hukuk devletini önceleyen toplumlar, vatandaşlarına her alanda fırsat eşitliği yaratır” dedi.

Spor alanında yeni bir vizyon ortaya koyduklarını belirten Seçer, “Biz yeni dönemde kendi anlayışımıza göre sıfırdan, günahlarımızla, sevaplarımızla, kendimize göre bir yapı oluşturalım dedik ve buna başladık” diye konuştu. Amatör spor kulüplerine bu yıl Ekim ayında nakdi yardım yapacaklarını da duyuran Başkan Seçer, “Önümüzdeki ay bütün amatör spor kulüplerimize nakdi yardım yapacağız. Geçen yıl malzeme yardımı yapmıştık. Bu yıl da nakdi yardım yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu sene Kadınlar Basketbol Bölgesel 2. Ligi’nde mücadele edecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı’nı ağırladı. Başkan Seçer, spor alanında yeni bir oluşum içerisine girdiklerini ve kendi vizyonlarını ortaya koyduklarını belirtti. Yetenekli genç sporcuları desteklediklerini kaydeden Seçer, yeni başlatılan “Kır Çiçekleri Projesi”nin de buna bir örnek olduğunu ve fırsat eşitliğini önemsediklerini vurguladı. Başkan Seçer, geçen yıl malzeme desteği sundukları amatör spor kulüplerine Ekim ayında nakdi yardımda bulunacaklarını söyledi.

Ziyarette, Kadın Basketbol Takımı’yla birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Tarakçı, Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur ve takım antrenörleri de yer aldı.

“Yeni dönemde kendi anlayışımıza göre sıfırdan bir yapı oluşturalım dedik”

Başkan Seçer, göreve geldikten sonra spor alanında yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirterek, “Daha önce belediyemizin bir spor kulübü vardı. Ama biz farklı bir yöntem tercih ettik. Her şeye sıfırdan başlayalım. Açıkçası geriden gelen sorunları da üstümüze almak istemedik. Farklı bir anlayışla farklı bir oluşum olmuş. O dönemde de hizmet edenlerin eline sağlık ama biz yeni dönemde kendi anlayışımıza göre sıfırdan, günahlarımızla, sevaplarımızla, kendimize göre bir yapı oluşturalım dedik ve buna başladık. İnşallah Mersin adına, spor adına güzel işler yapacağız” dedi.

“Çok sayıda sporcunun Büyükşehir’in Spor Kulübü’nde mücadele etmesini arzu ederiz”

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şu an 23 branş ve 342 sporcunun bulunduğunu belirtti. Sporcu sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Seçer, “Bu yıl da sizler Bölgesel Lig’de mücadele edeceksiniz. Yine voleybol ve hentbolda kızlarımız 2. Lig’de mücadele edecek. Yine basketbol erkek takımımız da bu yıl 2. Lig’de mücadele edecek. Sporcu sayısını artırmak isteriz. Branş aynı sayıda kalsa bile ya da ilave branşlar da olabilir. Çok sayıda sporcunun Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde mücadele etmesini arzu ederiz. Mersin büyük bir yer. Son dönemlerde de cazibe merkezi. Bunu görüyorum ve mutlu oluyorum. Hem spor kenti olsun istiyoruz, hem kültür kenti olsun istiyoruz dedik ve bu yolda da kısa sürede çok mesafe alındı”diye konuştu.

“Modern toplumlar vatandaşlarını her alanda fırsat eşitliği yaratır”

Başkan Vahap Seçer, yeni başlatılan “Kır Çiçekleri Projesi”nden de bahsetti. 60 öğrenciyi kapsayan bu projeyle iyi bir sporcu, genç bir birey yetiştirmeyi ve kaliteli eğitim almalarını sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Seçer, bu çalışmayla fırsat eşitliği sağlamak istediklerini de belirtti. Kırsalda yaşayan yetenekli bir çocuğun kent merkezindeki bir çocukla eşit imkanlardan yararlanmasını önemsediklerini vurgulayan Seçer, şunları söyledi:

“Bu sporcularımız kırsal mahallelerden yani eski statüsüyle köylerden bizlere katılacak. Bunun anlamı şu, modern toplumlar, demokrasiler, insan haklarını, hukuk devletini önceleyen toplumlar, vatandaşlarına her alanda fırsat eşitliği yaratır. Eğitimde fırsat eşitliği. Bizim dershanelerimiz var biliyorsunuz. Bedel ödemeden 4 binin üzerinde öğrenci geçen yıl üniversitelere hazırlandı. Belki ailelerine bu yükü verselerdi ortalama 15 bin TL her bir aileye yük olacaktı ama bunları biz üstlendik. Biz devletiz, biz sosyaliz, sosyal devletiz, sosyal belediyeyiz. Toplumun bu tip ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Fırsat eşitliği dediğimiz bu. Yani varsıl bir ailenin çocuğu da o eğitim kurumuna gitsin ama yoksul bir ailenin çocuğu da devletin katkılarıyla o eğitim kurumuna gidebilsin. Kır Çiçekleri Projesi de böyle bir şey. Şimdi kırsal mahallede, köyde yaşadığınızı düşünün. Belki o yörede bir okulda öğretim alma durumunda kalıyorsunuz, basketbolda çok kabiliyetlisiniz, son derece de arzulusunuz, isteklisiniz ama sporu yapamıyorsunuz. İşte ona bir fırsat yaratma, bizim amacımız bu. Evet kentte yaşayan, merkezde yaşayan bir çocuğumuzun böyle bir fırsatı var ama orada yaşayan çocuğumuzun böyle bir fırsatı olmayabiliyor.”

“Ekim ayı başında bütün spor kulüplerimize nakdi yardımlarımızı yapacağız”

Başkan Seçer, amatör spor kulüplerine bu yıl Ekim ayında nakdi yardımlar yapacaklarını belirterek,“Mersin’de tabii ki spor kulübümüzü belediye olarak gözetiyoruz, destekliyoruz, başarınız için ya da burada uygun koşullarda mücadele etme, spor yapma imkanı sağlamanız için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz. Bunu yaparken tabi kentin diğer amatör spor kulüplerine de yardımcı olamaya, imkanlarımız ölçüsünde gayret ediyoruz. Önümüzdeki ay da bütün amatör spor kulüplerimize nakdi yardım yapacağız. Geçen yıl malzeme yardımı yapmıştık. Bu yıl da nakdi yardım yapmayı düşünüyoruz. Ekim ayının başında da bütün spor kulüplerimize nakdi yardımlarımızı yapacağız. Yine başarılı sporcularımıza her yıl verdiğimiz başarı ödüllerini, ‘Marifet iltifata tabidir’ diye bir söz vardır, bu başarılarını onlara sembolik de olsa vereceğimiz bazı taltiflerle, ödüllerle değerli hale getirmek istiyoruz. Aynı kapsamda Ekim ayı başında bunu da gerçekleştireceğiz. Böyle bir projeksiyonumuz söz konusu” ifadelerine yer verdi.

Sporcular, Başkan Seçer’e 33 numaralı formayı hediye etti

Başkan Seçer, “Önemli olan hayatın her alanında yaptığınız işten keyif alabilmeniz” diyerek, her zaman sporcuların yanlarında olacağını ve desteklerini sürdüreceklerini vurguladı. Kadın Basketbol Takımı adına takım kaptanı Cansu Yetiş, Başkan Vahap Seçer’e“33” numaralı forma takdim etti.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla