Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER: “GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ. BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

BAŞKAN SEÇER: “GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ. BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz ilçesinin Özgürlük, Hal, Gündoğdu ve Siteler mahallelerini ziyaret ederek, esnaf ve yurttaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle toplumsal sorunların çözümüne katkı sunduğunu vurgulayan Seçer, “Yoksula, fakire, kadına, çocuğa, engelliye bakan dairelerimiz var. Bizlerle irtibat halinde olun. Bu dairelerimizin sosyologları var, psikologları var. Hepsi ev ev geziyor. Vatandaşlarımızla temas ediyor” dedi. 1.5 yıllık dönemdeki çalışmaları anlatan Seçer, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, her hafta sonu mahalle mahalle gezerek, vatandaşlarla iç içe olmaya ve onların sorunlarını yerinde dinlemeye devam ediyor. Akdeniz ilçesinin Özgürlük, Hal, Gündoğdu ve Siteler mahallelerini ziyaret ederek, esnafı selamlayan Başkan Seçer, vatandaşlar ile bir araya gelip, Büyükşehir’in hizmetlerini paylaştı. Seçer, özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük ve yoksul yurttaşların yaşadığı bölgelerde hayata geçirdikleri sosyal hizmetleri anlatarak, “Bizlerle irtibat halinde olun” çağrısında bulundu.

Başkan Seçer’e mahalle ziyaretleri sırasında, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, CHP il ve ilçe yöneticileri ile siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar eşlik etti. Seçer, her gittiği mahallede vatandaşların ve özellikle de çocukların büyük ilgi ve sevgisi ile karşılandı. Minikler Başkan Seçer’i mahallelerine geldiğinde “En Büyük Başkan Bizim Başkan” tezahüratları ve alkışlarla karşıladı.

Seçer’den Özgürlük Mahallesi miniklerine oyun parkı müjdesi

Başkan Seçer, ilk olarak Özgürlük Mahallesi’ndeki yurttaşlarla bir araya geldi. Mersin’de Türkiye’nin her bölgesinden insanların yaşadığını dile getiren Seçer, “Özgürlük Mahallesi’nde 10 yıl önce, 20 yıl önce, 30 yıl önce Türkiye’nin belli bölgelerinden iş için, ekmek için, aş için, daha huzurlu bir yaşam süreyim arzusuyla ya da farklı ailevi nedenlerle göç etmiş aileler oturuyor. Bu insanlar zengin insanlar değil, gariban insanlar” dedi.

Seçer, çocuklardan gelen talep üzerine Özgürlük Mahallesi’ne oyun parkı yapacaklarının müjdesini vererek, “Biz bunları başaramamışsak bugüne kadar, koca bir ayıp olarak bu kusura bakmayın ama Türkiye’nin hanesine yazılır. Bu ayıptır. Biz bunları gerçekleştirmek zorundayız ve yapıyoruz” dedi.

Seçer, Büyükşehir’in sosyal hizmetlerini anlattı

Büyükşehir Belediyesi’nin yoksul ve sosyo-ekonomik düzeyi düşük yurttaşları önceleyerek hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan Halk Kart uygulamasını anlatan Seçer, yönetime geldikleri 6 ay içerisinde 11 bin 300 vatandaşa Halk Kart dağıttıklarını hatırlattı. Bir tanesi sabit, 3’ü mobil olmak üzere Mersin’de 4 noktada hizmet veren Mahalle Mutfakları’nı anlatan Seçer, bu hizmeti de yaygınlaştıracaklarını ifade etti. Seçer,“Bizim derdimiz burada yoksul insanlarımızın, mümkünse, ulaşabildiğimiz kadar, işsiz insanlarımızın hiç olmazsa karnı aç kalmasın. Derdimiz, çocuklarımızın, sabilerimizin yatağa aç girmesini önlemek. Bunları da yaygınlaştıracağız. Ama bizim tabi ki genel amacımız herkesin bir işi olsun, aşı olsun, sıcak bir yuvası olsun. Ama şu anda Mersin’in gerçeği de bu. Fakirimiz, fukaramız çok sayıda. Dolayısıyla bizim onlara sosyal destek vermemiz, sosyal yardım vermemizden doğal bir şey olamaz” diye konuştu.

“Buralar yoksul bölgeler”

Seçer,  geçen yıl toplam 33 ilköğretim okulunda 1 milyon 200 bin paket süt dağıttıklarını ve bu sayıyı bu yıl 1,5 milyona çıkaracaklarını müjdeledi. Pandemi sürecinde 166 bin koli gıda yardımı yaptıklarını anlatan Seçer, bu yardımları hiçbir siyasi ayrım yapmadan hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Seçer, şöyle devam etti:

“Yine bizim için evde bakım, hasta bakımı, yaşlıların, yoksulların, bakacak kimsesi olmayanların bakımı çok önemli. Belediyemiz bunu yapıyor. Bugüne kadar, yönetime geldiğimizden beri, evde kişisel bakımını yaptığımız vatandaşlarımızın sayısı 3 bin 525. Yine biz ev temizliği hizmeti veriyoruz. Yaşlı vatandaşlarımız var. Karı koca yaşıyor. Yaşı epey ileride. Bakacak çocuğu yok, evini temizleyecek kimsesi yok. Biz onların ev temizliğini dahi yapıyoruz. Günlük 200 aileyi bizim çalışanlarımız, görevlilerimiz ararlar, halleri, vakitleri iyi midir onlara sorarlar. Bunun gibi birçok konuda, sosyal hizmetler konusunda bizim çalışmalarımız var.”

“Belediyede kimsenin adama ihtiyacı yok”

Mahalle muhtarının da taleplerine yanıt veren Seçer, mahalle halkı tarafından istenen durak, kanalizasyon ve içme suyu şebekesinde yaşanan bazı arızalar hakkındaki isteklere de yanıt verdi.  Seçer, “Az önce burada bir vatandaş yolumu kesti. ‘Bir kanalizasyon bağlantı ihtiyacı var. Belediyede adamım yok. Kimseye söyleyemedim, müracaat ettim, şu bağlantımı yapın’ dedi.  Belediyede kimsenin adama ihtiyacı yok. Belediye bu işleri yapmak zorunda. Eğer bir şikayetiniz varsa telefonu kaldırın, 185’i tuşlayın. Karşınıza çıkacak belediye görevlisine şikayetlerinizi bildirin. Kanalizasyonumuz arızalı yapılmadı, suyumuz akmıyor ya da borumuz patlak yapılmıyor. Bu şikayetleri ALO 185 hattından bizlere bildirebilirsiniz” diye konuştu.

Ziyaretlerin ikinci durağı: “Hal Mahallesi”

Hal Mahallesi’nde de vatandaşlara seslenen Seçer, vatandaşın sorunlarını yerinde görebilmek adına ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sorunları yerinde görmek, vatandaşla iç içe olmak daha doğru bir yönetim anlayışı” dedi. Bu bölgelerde genel anlamda kanalizasyon sisteminde yaşanan yapısal sorunların varlığından söz eden Seçer, “Daha önce hesap edilen kapasitenin çok çok üzerinde bir nüfusa şu anda o sistemler hizmet etmek zorluğunu yaşıyor. Belki de artık yeniden bir rehabilitasyonun ötesinde, yeniden bir altyapı çalışmasına bu bölgelerde ihtiyaç olacak” dedi.

“Bizlerle irtibat halinde olun”

Yaşlı, bakıma muhtaç, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara verdikleri evde bakım hizmetlerinden söz eden Seçer, “Sağlık ve Engelliler Dairesi Başkanlığımız, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız. Bütün bu daireler bizim toplumsal sorunlarımızın çözümüne katkı sunan daireler. Bizlerle irtibat halinde olun. Ev ev görevlilerimiz geziyor. Vatandaşlarımızla temas ediyor. Onların psikolojik sorunlarından ekonomik sorunlarına, özellikle kadınlarımızın yaşadığı ruhsal problemlerine kadar her konuyla ilgileniyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak 1.5 yıllık hayata geçirdikleri çalışmaları anlatan Seçer, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben şuna inanıyorum. Çalışan kazanacak, azmeden kazanacak, samimi olan kazanacak. Bu özelliklerin tamamını taşıyoruz. İnşallah çok güzel hizmetler yapacağız” dedi.

Büyükşehir, Hal Mahallesi’ne çok amaçlı bir merkez inşa edecek

Seçer, Hal Mahallesi’ne yapacakları ve yaklaşık 1650 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak, içerisinde tandır evi, taziye evi, mahalle mutfağı, derslik ve okuma salonunun bulunduğu, çok amaçlı merkez inşa edeceklerini anlattı. Merkezin ihalesine önümüzdeki günlerde çıkılacağını belirten Seçer, birkaç ay içerisinde de inşaatına başlayacaklarını kaydetti. Seçer, ulaşımı rahatlatmak adına Hal Kavşağı’na bir Köprülü Kavşak çalışması yapacaklarını müjdeledi.

Başkan Seçer, Hal Mahallesi’nin ardından da Gündoğdu ve Siteler Mahallesi’ne gidip, vatandaşları ve esnafı selamladı, sorunlarını dinledi.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla