Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER, ‘EN GÜZEL BALKON BAHÇE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

BAŞKAN SEÇER, ‘EN GÜZEL BALKON BAHÇE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin En Güzel Balkon Bahçe Yarışması Ödül Törenine katıldı. Başkan Seçer, tören öncesinde eşi Meral Seçer’le birlikte Begonvil dikti. Törende her iki kategoride de ilk 3e girenlere bahçe alet takımı ve tohum setleri hediye edildi. Yarışmaya 330 kişinin başvurduğunu ifade eden Seçer, “Bana göre 330u da bu ödüle layık. En azından bu çağrıya cevap vermek bile bana göre bir meziyettir. Bu ödülü verirken aslında 330 yarışmacı adına onlara vermek istiyorumdedi.

Kimseyi ötekileştirmeden hizmet ürettiklerini vurgulayan Seçer, “Biz Mersini, ülkemizi, insanlarımızı seviyoruz. Onun için hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruzdiye konuştu. Seçer, ödül töreninin ardından Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezinin açılışına da katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5-11 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen En Güzel Balkon Bahçe Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Başkan Seçer, tören öncesinde Begonvil dikim etkinliğine de katılarak, eşi Meral Seçer, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Begonvil dikti.

Galatasaray Meydanında gerçekleştirilen etkinliğe; Başkan Seçer’in yanı sıra Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, CHP il ve ilçe yöneticileri, Meclis üyeleri, STK ve oda temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

2 kategoride ilk 3e girenlere ödülleri verildi

Törende, En Güzel Bahçe ve En Güzel Balkonkategorilerinde ilk 3e girenlere ödülleri Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından verildi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesinin düzenlediği yarışmanın ödül töreninde, her iki kategoride ilk 3e giren kişilere bahçe alet takımı ve tohum setleri hediye edildi. Alanda kurulan Doğa Dostu Kadın Üretici Stantlarında doğal ve geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış ürünlerin satışı da gerçekleştirildi.

“Bizim yüzümüz Akdeniz’e dönük”

Başkan Seçer, kadın üretici stantlarının önemini anlatarak,Dar gelirli bir ailede 3 çocukla, 5 çocukla, eşiyle dişini tırnağına takıyor; çocukları daha rahat bir yaşam sürsün diye. İşte bu emekçi üretici kadınlarımız, onlar için çalışıyorlar. Bir belediye başkanı olarak çok saygı duyuyorum. Onları çok seviyoruz. Onların her zaman yanında olma sözü vermiştik, her zaman yanlarındayız. Dün olduğu gibi bugün de ama yarınlarda da bizim beraberliğimiz devam edecek. Güzel bir topluluk, güzel bir hava. Mersin güzel. Çok güzel bir kent görüyorsunuz. Bizim yüzümüz Akdenize dönük. Dünyanın en yakışıklı dağlarına yaslanmışız sırtımızı, Toros dağlarına. Çok bereketli bir kentte yaşıyoruz. İnsanı güzel, insan kaynağı güzel” dedi.

Biz Mersini, ülkemizi, insanlarımızı seviyoruz. Hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruz

Belediyecilik anlayışlarında kimseyi ötekileştirmeden hizmet ürettiklerini kaydeden Seçer, İki şeyden çok mutlu oluyorum. Vatandaşlarımızın yanında olduğumuz zaman, onların dertlerine derman olduğumuz zaman, hastalığına ilaç olduğumuz zaman bize ettikleri dualar benim gözlerimi yaşartıyor, kalbimi sızlatıyor. Bir de şehir dışından buraya geldikleri zaman vatandaşlarımızın Yahu biz Mersini böyle bilmiyorduk, ne güzel bir kent, ne huzurlu bir kent, ne temiz bir kent dedikleri zaman benim yağlarım eriyor, çok mutlu oluyorum.   Biz çünkü Mersini seviyoruz. Biz ülkemizi seviyoruz. Biz insanlarımızı seviyoruz. Onun için hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruz. Mersine de aynı şeyi yapmaya uğraşıyoruz” diye konuştu.

330 kişi bizlere müracaat etmiş. Bana göre 330u da bu ödüle layık”

Başkan Seçer, düzenlenen yarışmayla bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

Vatandaşlarımız balkonlarını, bahçelerini güzelleştirsinler; estetik, bakım, temizlik, temiz bir çevrede yaşama arzusu. İnsanların temiz bir evinin avlusunun bahçesinin olmasının zenginlikle hiçbir alakası yok. Yoksul olabilir bir insan, geliri düşük olabilir, gecekonduda yaşıyor olabilir. Ama evinin önünü temiz tutabilir. Sokağı temiz tutabilir. Çevresini temiz tutabilir. Hiçbir şey bilmiyorsa yarım çuval kireç alır, bir kovaya boşaltır, üstüne su koyar onu karıştırır boya badana eder. Tiril tiril bir mahalle olur. Tiril tiril bir köy olur, sokak olur. Üç tane fidan bir yerden edinir, evin bahçesine diker, o taşı yeşillendirir, o çölü vahaya çevirir. Yeter ki insan istesin. İşte bu yaptığımız etkinlik, bu farkındalığı ortaya çıkarmak için. Fena da bir yarışmacı kitlesi yokmuş. 330 kişi bizlere müracaat etmiş. Şu anda üçer yarışmacı bu ödüle layık görülmüş. Bana göre 330u da bu ödüle layık. En azından bu çağrıya cevap vermek bile bana göre bir meziyettir. Çok büyük bir meziyettir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. 3 güzel bahçe ödülünü, 3 güzel balkon ödülünü verirken aslında 330 yarışmacı adına onlara vermek istiyorum. Onların nezdinde onlara da teşekkür ediyorum.

Onlarla bir kez değil bin kez gurur duyuyorum

Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak kadına verdikleri değerive işe alımlarda gösterdikleri pozitif ayrımcılığı hatırlatarak,Büyükşehir Belediyesi’nin her kademesinde kadın emeği ve kadın gücü olduğunu söyledi. Seçer, Çalışma hayatında kadınlara ayrı bir yer verdiğimizi lütfen bilin. Kadınlar bizim baş tacımız. Bütün yurttaşlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz; hepiniz bizim baş tacımızsınız. Kendinizi Mersinde iyi hissedin. Burada bizim anlayışımıza, yani bizim anlayışımızdaki belediyelerin, belediye başkanlarının ayrımcılık yapacağı aklınızın ucundan dahi geçmesin. Haksızlık, adaletsizlik yapacağı aklınızın ucundan geçmesin. Biz Türkiyeyi kucaklamak için varız. İnsanları ayrıştırmak için değil, birleştirmek için varız. İnsanları düşmanlaştırmak için değil, kardeş olduklarını hissettirmek için varız dedi.

Nazlıaka: “İşte rantçı değil halkçı belediyecilik budur”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, gün içerisinde katıldığı programlardan söz ederek, “Halkımızla bir araya geldik ve sorduk, belediye başkanlarımızdan memnunlar mı? Gerçekten şunu çok net görüyoruz ki; işte rantçı değil halkçı belediyecilik budur, sosyal belediyecilik budur, örnek belediyecilik budur. Bizim 7 temel ilkemiz var biliyorsunuz belediyecilik anlayışımız. Ben bugün Mersinde bu kriterlerin her birini sağladığımızı büyük bir gururla gördüm” diye konuştu.

Başarır: “Mersin emin ellerde”

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, kente her geldiğinde yürüyüş yaptığını belirterek,“Her gezdiğimde farklı bir şey görüyorum. Farklı bir hava, farklı bir tat görüyorum. Evet, en güzel sahil bizim, en güzel caddeler bizim, en güzel balkonlar bizim. Yarın en güzel metro bizim olacak. Ama herhalde duygusal davranmıyorum, en güzel Başkan bizim öyle değil mi? Bunu her yerde söylüyorum. Bakın bunu Mecliste söylüyorum, bunu vatandaşlara söylüyorum. Biz Ankarada çalışıp bir mücadele verirken hiç gözümüz arkada değil. Mersin emin ellerdeifadelerine yer verdi.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Akdenizin çiçeği Mersinimizi daha da güzelleştiren, balkon ve bahçelerine gösterdikleri özen ve sarf ettikleri çabayla bu şehre değer katan ve katacak olan tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin kaybetmediği, Mersinimizin kazandığı bu güzel yarışmanın kazananı, kaybedeni yok; ödüle layık görülen değerli hemşehrilerimi kutluyorum” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise Eğer bize fırsat verilirse, sosyal demokrat belediyelere fırsat verilirse neler yapılacağını görüyorsunuz bu dar imkânlarla. Eğer merkezi hükümet de bizde olmuş olsa, çok daha harikalar yaratacağız, destanlar yazacağızdedi. Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi ve ödüller sahiplerine verildi.

Seçer, Mutlu Yaşam Köyünün açılışına katıldı

Başkan Seçer, ödül töreninin ardından protokol üyeleriyle birlikte Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezinin açılışına katıldı.Başkan Seçer, merkezle ilgili çok güzel bir çalışma yapıldığını belirterek, Pandemi koşullarında herkes böyle ortamlarda olmak istiyor. İnsanlar bir yılı aşkın bir süredir çok önemli sorunlar yaşıyorlar. Sadece ekonomik sorunlar değil, ekonomik sorunlar aşılabilir ya da diğer sorunlara göre belki çok daha rahat aşılabilir ama insanlar bu sürede travma yaşadı. Psikolojik sorunlar yaşıyor, depresyon yaşıyor. Yaş almış yurttaşlarımız uzun süredir evlerinden çıkamıyor ya da belirli yaş kategorilerindeki yurttaşlarımız adeta bir hapis hayatı yaşıyor. İşte böyle projeler, özgün projeler hayatı kolaylaştırmak için çok güzel, çok özel. Tekrar kutluyorum” dedi.

31 Mart’tan sonra Mersin’in kimliğine, özgürlüğüne, mutluluğuna kavuştuğunu ifade eden Seçer, 2023 yılının Türkiye için çok önemli bir tarihi dönemeç olduğunuvurguladı. CHP’li belediye başkanlarının elde ettikleri başarılara değinen Seçer, “Bizler çağdaş, modern, hakça bölüşen, hukuk devleti normlarına inanan, her şeyden önemlisi Atatürkçü insanlarız. Bizimle beraber yürüyecek olanların elinden de sımsıkı tutarız” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti.

Çok Okunan Haber

MERSİN AKDENİZ’DE KORKUTAN YANGIN

Mersin’in Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesi 4738 sokakta bulunan bir işyerinde saat.16.35 sularında meydana gelen yangına …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla