Anasayfa / Güncel / Başkan Özyiğit: “Kentimizin çıkarları her zaman ön planda olacak”

Başkan Özyiğit: “Kentimizin çıkarları her zaman ön planda olacak”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, geçtiğimiz hafta amcası Hacı Yusuf Özyiğit’i kaybeden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretinden dolayı Başkan Gültak’ateşekkür eden Başkan Özyiğit, “Bizim 30 yılı aşkın süredir bir dostluğumuz ve arkadaşlığımız var. Siyaseten hepimiz yaşama farklı bir pencereden bakıyor olabiliriz ama bu hiçbir zaman insan ilişkilerinde bir ayrıştırma ve ötekileştirme gerektirmiyor” dedi.

Göreve geldiklerinde siyaset uğruna kenti feda etmeyeceklerinin sözünü verdiklerini söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit; “Sayın Muhammed Mustafa Gültak ziyaretimize geldi. Acımızı paylaşarak nezaket ziyaretinde bulundu. Bizi son derece mutlu etti. Kendisine hoş geldiniz diyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi bizim 30 yılı aşkın süredir dostluğumuz var. Siyaseten hepimiz yaşama farklı bir pencereden bakıyor olabiliriz ama bu hiçbir zaman insan ilişkilerinde bir ayrıştırma ve ötekileştirme gerektirmiyor. Dolayısıyla bu ülkede hep birlikte ve kardeşçe yaşayabileceğimiz bir ortamı tesis etmemiz gerekiyor. Bu bizim birinci önceliğimiz ve zorunluluğumuz. Provokasyonlara gelmemeli ve ülkenin huzuru için hep birlikte hareket etmeliyiz. Seçilerek göreve geldiğimizde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ve Akdeniz Belediye Başkanımız Muhammed Mustafa Gültak ile yaptığımız sohbette, siyaset uğrana kenti feda etmeyeceğimizin sözünü verdik” diye konuştu.

“Mersin için şanslı bir dönem var, bunu daha da pozitife çevirmek bizim görevimiz”

Önümüzdeki süreçte elbirliğiyle çok daha güzel işlere imza atacaklarını kaydeden Başkan Özyiğit; “Kentimizin çıkarları her zaman ön planda olacak ve kentimize hizmet etmek için el birliğiyle hareket edeceğiz. Biz gerçekten hizmet etmek istiyoruz. Mersin için şanslı bir dönem var, bunu daha pozitife çevirmek de bizim görevimiz. Akdeniz Belediye Başkanımız Muhammed Mustafa Gültak da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer da bu anlayıştadır.  Sayın Vahap Seçer’i hem abi hem de takım kaptanı olarak görüyoruz. O da bu konuda gereğini yapıyor. Önümüzdeki süreçte el birliğiyle çok daha güzel işlere imza atacağız. Ziyaretimize gelerek, taziyelerini ileten dostum Sayın Muhammed Mustafa Gültak’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Hukukumuz başkanlık veya siyaset hukuku değil, hukukumuz kardeşlik hukukudur”

Başkan Abdullah Özyiğit’i makamında ziyaret ederek, taziyelerini ileten Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak da konuşmasında; “Başkanımız Abdullah Özyiğit ile bizim yaklaşık 30 yıllık bir arkadaşlık ve dostluğumuz var. Aynı okuldan ve aynı fakülteden mezun olduk. Meslek odalarında ve kooperatiflerde uzun süre beraber çalıştık. Hukukumuz; başkanlık veya siyaset hukuku değil, hukukumuz kardeşlik hukukudur Abdullah kardeşimizle. Ne biz ona bir yerlerde laf söyletiriz, ne de o bize söyletir. Dolayısıyla bu makamların hepsi gelip geçicidir, kardeşlik ise bakidir Kendisini seviyoruz. Bir cenazesi oldu, amcası vefat etti. Hem taziyeye geldik hem de dertleşmeye geldik. Abdullah kardeşimizi geçmişten beri biliyorum. Çok başarılı bir yöneticiliği vardı. Belediye Başkanlığını da en iyi şekilde yaparak, Yenişehir’e ve Mersin’e büyük hizmet ve katkılar sunacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla