Anasayfa / Güncel / BARO’DAN BAŞKAN SEÇER’E İNSAN HAKLARI TEŞEKKÜRÜ

BARO’DAN BAŞKAN SEÇER’E İNSAN HAKLARI TEŞEKKÜRÜ

SEÇER: İNSAN HAKLARI SORUNU YAŞANIYORSA,BENİM DE SÖYLEYECEK SÖZÜM OLMALI

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Yeşilboğaz, İnsan Hakları Haftası kapsamında ilk kez Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler için teşekkürlerini iletti.

Başkan Seçer, seçilmiş bir belediye başkanı ve sorumlu bir siyasetçi olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu her konuya eğilmesi gerektiğini belirterek, “Eğer Türkiye’de bir demokrasi sorunu yaşanıyorsa, insan hakları sorunu yaşanıyorsa, benim de söyleyecek sözüm olmalı. Bunu da yapmaya çalışıyorum” dedi.

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret ederek, İnsan Hakları Haftası kapsamında ilk kez Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler için teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, insan hakları konusunda toplumda bir farkındalık oluşması için Mersin Barosu ve Karikatürcüler Derneği ile ortak etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Mersin demokrasinin özümsendiği bir kent. Çok farklı sosyo-ekonomik yapıya sahip, kültürel yapıya sahip. Eğitim düzeyi, diğer illerle mukayese ettiğiniz zaman, Türkiye standartlarına baktığınız zaman son derece iyi durumda. Bunlar olduğu zaman da insan hakları kavramı çok daha farklı değerlendiriliyor böyle toplumlarda. Biz de belediye olarak sizlerin önemli katkısıyla, Baromuzun ve Karikatürcüler Derneği’nin katkısıyla bir dizi etkinlikler yaptık. Çok değerli yazarlarımız, fikir adamımız, düşünce adamımız burada değerli fikirler verdi. Değerli toplantılar yaptılar. Sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Ne kadar demokrasi, o kadar insan hakları”

Günümüzde Türkiye’de en yoğun tartışılan konuların başında insan hakları kavramının geldiğini ifade eden Başkan Seçer, “Bugün de Türkiye’de en yoğun sorgulanan iki unsurdemokrasi ve hukuk devleti anlayışı. Bizlerin bu konuda önemli görevleri var. Bizler siyasetçiyiz. Bizler seçilmiş, ülkeyi yöneten insanlarız, ülkenin geleceğini şekillendiren insanlarız. Elbette ki bir belediye başkanı olarak bir başına görevim kentin fiziki koşullarına yönelik hizmet yapmak olmamalı. Türkiye’nin içinde bulunduğu bütün konulara sorumluluk sahibi bir siyasetçi olarak benim de eğilmem lazım. Eğer Türkiye’de bir demokrasi sorunu yaşanıyorsa, insan hakları sorunu yaşanıyorsa, benim de söyleyecek sözüm olmalı. Bunu da yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

İlk kez düzenlenen etkinlikler için teşekkür

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da bugüne kadar İnsan Hakları Haftası etkinliklerini kendi içlerinde yaptıklarını, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği etkinliklerle bütün şehre açıldıklarını ifade etti.

Baro Başkanı Yeşilboğaz, Başkan Seçer’e insan hakları konusundaki duyarlığından dolayı üzerinde baronun simgesinin olduğu bir tabak takdim etti.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla