Anasayfa / Güncel / AMAÇLARI TAŞUCU TERSANESİ

AMAÇLARI TAŞUCU TERSANESİ

Mersin’in Silifke ilçesinde 1983’te yapımına başlanan ve 1985’te faaliyete geçen Silifke Taşucu Limanı’nda yapılması planlanan tersane projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2019 yılı Mayıs ayında onaylandı.

Bakanlığın onayı ile birlikte Doğu Akdeniz’in ilk tersanesi için çalışmalar hızlandı. 2003 yılında 49 yıllığına işletme ihalesini alan Mersin Ortak Girişimi olan Akdeniz Taşucu Gemi Sanayi AŞ (AKTER AŞ) de imar planı çalışmalarının tamamlanması için harekete geçti.

Konuyla ilgili yıllardır Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıkacak imar kararını bekleyen şirketin projeye hız vermesi ile meclis de konuyla ilgili kararını vermek için kolları sıvadı.

Çevrecilerin hukuk mücadelesi devam ederken Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mut’ta yapılan Ocak ayı ilk toplantısında imar planları için karar verilmesine ilişkin görüşmelerde ‘çevre ve turizme darbe vuracağı’ tartışmaları yaşandı.

Bununla birlikte tersane lobisi akıllıca bir hamle ile el altından bir gazete satın aldı. Medyada güçlü olmanın önemini biliyorlardı.
Amaçları Başkan Seçer ve ekibini kıskaca alıp çed raporu alınan Taşucu tersanesini imar planına işletmek. Seçer’den malzeme çıkmayacağını anlayanlar zayıf nokta arayışına girdi.
Yıllardır kent yönetimlerine gizliden hükmeden bir stk içindeki yönetici işadamları şimdi savaş cephesini dahada büyütüp büyükşehir belediyesi genel sekreter vekilinin geçmişte şunları bunları yaptı yaftası yapıyorlar. Tutar mı tutmaz Seçer ekibinden ekmek çıkmaz.
Mevzu rant ise abiler sınır tanımaz. Malzemede bol e zaten günümüzde kimden gıcık alırlarsan fetö yaftası bulunmaz bir nimet. Yok geçmişte şununla ortaktın yok bununla ortaktın hepsi fetöcüydü demek kolay,

Abi şunu unutmuş kendi çalıştığı tv sahipleri de fetöden yargılandı vede ceza aldılar.Maaş aldığı STK içini ayrıca incelemek lazım.

Sözün özü burdan sana ekmek çıkmaz  tehditlerine kimse boyun eğmez.

Geçmişte yaptıklarını bugün yapamazsın tv al sat komisyonculuğu bitti.

Şimdi az ötede oyna trübünlere oynamayı bırak işini yap.

Hani demişsin ya geçmişi yazacağım bence hemen yaz elinde ne varsa dök belgeleri işte o zaman seni takdir ederiz. Devlet gerekeni yapsın. Yazarım demeyeceksin direk yazacaksın.

Çalıştuğın tv yi macit başkana sat, macit başkandan başka birine olmadı kocamaz‘a liste uzar gider. Sonrada bu yazı dizisini yaz bence kimleri harcadın kimleri işinden ettin bu satış işlemleri yapılırken.

Son söz güneş balçık ile sıvanmaz Seçer üç dönem bu kenti yönetecek. Belediye meclisi Taşucu tersanesine evet dermi chp komisyonlarda hayır dedi cumhur ittifakı Meclis’te evet demişti.

Ha birde bu kentin doğasına sahip çıkacak sayısız gönüllü koruyucusu var. Bunlarıda yaz

 

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla