Anasayfa / Güncel / ALİ RIZA BABAOĞLAN: DEVA Partisi güçlendikçe, iktidar panikliyor

ALİ RIZA BABAOĞLAN: DEVA Partisi güçlendikçe, iktidar panikliyor

İktidar partisinin devlet olanaklarını kullanarak DEVA Partisi’nin engellemeye çalıştığını ifade eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, “İktidar partisi ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına ülkenin bozulan ülke ekonomisini düzeltmek için uğraşsın. Enerjisini buna harcasın. Vatandaşlar artık ‘Ekmek bulamıyoruz’ ‘Evlatlarımıza eğitim için gerekli materyalleri alamıyoruz’ diye serzenişte bulunuyor. İktidar bunları çözeceğine bizi engellemekle meşgul. Bunları halkımızın takdirine bırakıyoruz. Her türlü engellemelere rağmen partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunu gören iktidar partisi de haliyle panikliyor” dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Ali Rıza Babaoğlan, Artı TV’de Nazım Alpman ile ‘Gün Başlıyor’ programına katılarak gündemi değerlendirdi. İktidar partisinin devlet olanaklarını kullanarak DEVA Partisi’nin engellemeye çalıştığını ifade eden Babaoğlan, “Malatya’da bizden bir gün sonra iktidar partisinin kongresi vardı. Bizim Malatya’da kongre yapacağımız günler öncesinden belliydi. İlgili arkadaşlar da belediye ile anlaşıp kongre duyurusu için billboardlara ilan verdiler. Oraları kiraladık. Kontratımız olmasına rağmen AK Parti kongre yapacağı gerekçesiyle ilanlarımız kaldırıldı. Yine Genel Başkanımız Ali Babacan Malatya’nın kalbi sayılacak caddede esnaf gezisi yaparken iktidar partisine ait araçlar kendi kongrelerinin duyurusunu yaparak genel başkanımızın sesini kısmaya çalıştılar. Bunları kamuoyunun ve halkımızın takdirine bırakıyoruz. Her türlü engellemelere rağmen partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunu gören iktidar partisi de haliyle panikliyor. Partimizi kurmamızın üzerinden 7.5 ay geçti ve biz bu süre zarfında çok çalıştık. 77 tane İl Başkanı ve 380’in üzerinde ilçe başkanı atadık. 9. İl kongremizi Malatya’da gerçekleştirdik. Cumartesi günü Malatya’daydık. Salı günü Edirne, hafta sonu da Gaziantep ve Şanlıurfa’da olacağız. Böylelikle bu hafta sonuna kadar 12 il kongremizi tamamlaşmış olacağız. Partimize ciddi anlamda teveccüh ve ilgi var. Kongrelerimizi gerçekleştirdiğimiz şehirlerde inanılmaz bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Yüzlerce araçlık konvoylarla karşılanıyoruz. Çok büyük kalabalıklarla kongre yapma imkanımız oluyor. Şehrin sokak ve caddelerine Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’a çok büyük bir ilgi var. Çünkü vatandaşlarımız dertlerinin ve sorunlarının çaresinin DEVA Partisi ve Ali Babacan olduğunu çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIN EVİNDE TENCERE KAYNAMIYOR”

Partinin Halkla İlişkiler Başkanı olması nedeniyle sürekli vatandaşlarla iletişim halinde olduğuna dikkat çeken Babaoğlan, “Vatandaşlarımızın en büyük talebi ve şikayeti ekonomi, özgürlükler ve adalet üzerine. Vatandaşlar artık ‘Ekmek bulamıyoruz’ ‘Evlatlarımıza eğitim için gerekli materyalleri alamıyoruz’ diye serzenişte bulunuyor. Konu ekmek olunca söylenecek söz de bulunamıyor. Bu ülkenin yüzde 40’ı asgari ücretle geçiniyor. Şuan ülkede uzaktan eğitim var. Uzaktan eğitimden de faydalanmak için tablet ya da bilgisayar lazım. Asgari ücretle çalışan bir baba evladına 2 bin TL’lik tableti nasıl alacak? Tüm bunları hiçbir siyasi sloganla kapatamazsınız. İnsanların evinde tencere kaynamıyor. Siz istediğiniz kadar gittiğiniz kentleri billboard ve afişlerle donatın ama vatandaşların dertlerine derman olamadıktan sonra bu neye yarar? Siz 2 saat sonra o kentten ayrılıp gideceksiniz ve o insanlar yine ekonomik sorunlarla baş başa kalmaya devam edecek. Kış geliyor bu insanların ekonomisine bir de ısınma külfeti binecek. Vatandaşlar da bunun farkında ve siyasi iktidardan umudunu yitirmiş durumda. İktidar partisi ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına ülkenin bozulan ülke ekonomisini düzeltmek için uğraşsın. Enerjisini buna harcasın” dedi.

“SİYASİ FOSİLLERİN KİMLER OLDUĞUNU HALKIMIZ BİLİYOR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Siyasi fosil’ eleştirisine de yanıt veren Babaoğlan, “Ülkeyi ekonomik krize sokan iktidar ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına sorunları çözmeye odaklansın. DEVA Partisi bir halk hareketidir. Halkın beklenti ve talebiyle kurulmuş bir siyasi partidir. Siyasi fosillerin kimler olduğunu halkımız biliyor. DEVA Partisi’nin sahiplenen kesimin büyük kısmı gençler ve kadınlardan oluşuyor. Bugün bir tweet atmak ya da atılan bir tweetibeğenmeye paylaşmaya korkan 18-20 yaşlarındaki gençler de bu cendereden kurtuluş yolunun Ali Babacan ve DEVA Partisi’nden geçtiğini görüyor ve biliyor. Bizim yaydığımız mesajları en çok dinleyen ve bunu paylaşan gençler iken iktidarın küçük ortağının bize ‘Siyasi Fosil’ demesinin hiçbir gerçeklik payı yoktur. Kaldı ki Türkiye’de siyasi fosillerin kimler olduğunu halkımız çok iyi biliyor. Sokağa çıktığımız da bunu çok net görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla