Anasayfa / Güncel / AKP ve MHP’li Meclis üyeleri kadın belediye meclis üyesinin üzerine yürüdü

AKP ve MHP’li Meclis üyeleri kadın belediye meclis üyesinin üzerine yürüdü

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında AKP ve MHP’li meclis üyeleri, HDP’li meclis üyesi Bedriye Kuş’un üzerine yürüdü. Kuş’un etrafını saran meclis üyeleri konuşmasını tamamlamasına izin vermedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ayı 2. Bileşim toplantısında, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin elektrik iletim hatlarıyla ilgili komisyon raporu görüşüldü.

Cumhur İttifakı üyelerinin evet, CHP ve HDP’nin hayır dediği rapor üzerine meclis üyeleri söz aldı. HDP’li meclis üyesi Bedriye Kuş da madde üzerine söz aldı.

Kuş, “Doğa ve hayvan düşmanlarını arıyoruz ya. Onlar aslında bu mecliste” deyince ortalık karıştı. AKP ve MHP’li üyeler kendilerine hakaret edildiği iddiasıyla Kuş’un konuşmasına müdahale etti. Bu sırada bazı meclis üyeleri Kuş’a yaklaşarak el kol hareketleriyle bağırdı. CHP Grup Sözcüsü Selahattin Arslan araya girmeye çalıştıysa da tartışmalar sürdü. Bunun üzerine Başkan Vahap Seçer de kürsüden inerek Bedriye Kuş’un yanına gitti ve belediye meclisi üyeleri arasındaki tartışmayı sonlandırmaya çalıştı.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla