Anasayfa / Güncel / AKDENİZ’DE OKUL VE İBADETHANELER KORUMA ALTINDA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AKDENİZ’DE OKUL VE İBADETHANELER KORUMA ALTINDA

* Akdeniz Belediyesi’nin, gelen talepler ve ekiplerin sahadaki tespitleri sonucu; ilçe sınırlarında bulunan eğitim kurumları ve ibadethanelere yönelik bakım, onarım, tadilat ve temizlik çalışmaları devam ediyor. Öğrencilerin can güvenliğini korumak için de okulların çevresine kasisler yerleştiriliyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, okulların açılmasına az bir süre kala; öğrencilerin daha temiz, sağlıklı ve düzenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için okullara yönelik hizmet ve çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak, Siteler Mahallesi’nde bulunan İstiklal İlkokulu’nda tadilat ve bakım çalışması gerçekleştiren fen işlerine bağlı ekipler, okulun binasını ve sınıfları boyadı.

Mahalle sakinlerinden Başkan Gültak’a teşekkür

Ayrıca zaman içinde zayıflayan ve risk yaratan okulun çevre koruma duvarını da iş makineleri yardımıyla yıktı. Eski duvarın yıkılmasının ardından okulun çevresine yeni ve daha sağlam bir çevre koruma duvarı örülecek. Çocuklarının okulunda yapılan çalışmaları izleyen mahalle sakinleri, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediyenin fen işleri ekiplerine teşekkür ettiler.

Cami, Mescit ve Kur’an kursları temizleniyor

Akdeniz’de bulunan eğitim kurumlarının yanı sıra; ilçede yer alan 105 cami, mescit ve Kur ‘an kurslarının temizlik ve bakımı da periyodik şekilde sürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ibadethane temizlik ekipleri, son olarak Demirhisar Mahalle Camii’nin temizlik ve hijyen çalışmalarını tamamladı. Çalışmayla birlikte mahalle sakinleri, gül suyu kokan temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilecek.

Okul, cami ve semt pazarları civarına kasisler yapılıyor

Diğer yandan; Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın, geçtiğimiz günlerde Güneş Mahallesi Pazar Sokağı ziyaretinde vatandaşlar; araçların hızını düşürmeleri için yola hız kesici kasisler konulmasını talep etmişlerdi. Başkan Gültak’ın talimatıyla, Pazar Sokağı’na hız kesici kasislerin montajı yapılarak araç trafiğinden doğabilecek riskler en aza indirildi. Vatandaşlar ve muhtarlardan gelen taleplerle birlikte, teknik ekiplerin yerinde incelemesi neticesinde, ağırlık olarak okul ve camii çevreleri olmak üzere, uygun olan yerlere de fen işleri ekiplerince kasisler monte edilecek.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla