Anasayfa / Güncel / AKDENİZ BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

* Akdeniz Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, kadrolu işçilerini kapsayan TİS sürecinde anlaşma sağlandı. Ücretlerde önemli bir zam oranı ve sosyal haklarda iyileştirme sağlayan sözleşme, çalışanlar arasında memnuniyet yarattı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ile Hizmet İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Yüce arasında; belediyenin kadrolu 100 işçisini kapsayan ve 2 yıl geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. Sözleşme kapsamında,  ilk yıl işçilerin ücretlerine yüzde 10 zam yapıldı. Bu zam, sosyal yardımlarla birlikte ortalama % 13 ile % 15 oranında ücretlere yansıyacak. İmzalanan sözleşmede ayrıca personele 25 TL günlük izin harçlığı da sağlanırken; sözleşme gereği ikinci yılda, çalışanların ücretlerine ve sosyal yardımlara ‘enflasyon oranında’ zam da eklenecek.

Sözleşme ile birinci dereceden şehit yakını ve kendisi gazi olan işçilere yılda bir kez olmak üzere net 500 TL teşekkür ödeneği verilecek. Özürlü çocuğu olan çalışanlara; 600 TL; Kendisinin veya eşinin en az yüzde 40 oranında engelli raporu olan işçiye de yılda bir defaya mahsus olmak üzere, her yıl Eylül ayı maaşı ile birlikte net 600 TL yardım ödeneği verilecek.

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan Gültak “Bütün imkânlarımızı zorlayarak, personelimizin ücret zammı ve sosyal haklarında bir takım iyileştirmeler yaptık. Yeni sözleşme ile işçi kardeşlerimizin endişelerini çok büyük oranda giderdiğimize de inanıyorum. Çalışanlarımızın daima yanında olduğumuzu ifade eder; yeni ücret zamlarını kapsayan sözleşmenin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Hizmet-iş Sendikası yetkilileri de enflasyon üzerinde zam sağlayan ve çalışanlar arasında memnuniyet yaratan toplu iş sözleşmesinin tamamlanmasına katkıda bulunan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür ettiler. Akdeniz Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan ve 100 işçiyi kapsayan TİS imza törenine; Hizmet-iş Sendikası Genel Merkezi Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Yahya Bilgin, Hizmet İş Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Yüce ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mehmet Mavi de katıldı.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla